وزیر ورزش و جوانان گفت: سعی می‌کنیم امکانات بیشتری را در ورزش همگانی فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج، در مراسم تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان‌های امام راحل که امروز برگزار شد، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با تبریک دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی درباره مهم‌ترین دستاوردهای ورزش ایران در 40 سال اخیر، گفت: خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی ایران در عرصه ورزش کاملا روشن است. در بخش قهرمانی، همگانی و ایجاد زیر ساخت‌ها کارنامه بسیار روشنی داریم و حداقل شش، هفت برابر آن چه که در گذشته بوده، توانسته ایم فضای ورزشی ‌اضافه کنیم و این فضاهای ورزشی با رویکرد عدالت محورانه در نقاط مختلف ایران به وجود آمد.

ملت با جوش و خروش از حیثیت نظام دفاع می‌کند

وزیر ورزش و جوانان درباره تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) نیز، گفت‌: باید دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی را به تمام فجرآفرینان تبریک بگویم. همچنین به ملت ایران که در طی این سال‌ها از عزت و کیان جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده‌اند، تبریک می گویم. امروز جامعه ورزش در این مکان حاضر شدند تا با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی، شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کنند و مانند 39 سال گذشته مجددا اعلام آمادگی کنند که با جوش و خروش از حیثیت نظام در سال‌های آینده دفاع کنند.

آنچه اتفاق افتاده دوره طلایی در تاریخ ایران است

او افزود: من فکر می‌کنم همه کسانی که در این مدت در این نظام زندگی  کرده‌اند، با حضور خود در صحنه‌های مختلف و روزهای حساس و مهم 39 سال گذشته قدم‌هایی برداشته‌اند و توانستند در جهت تحقق آرمان های امام و رهبر موثر باشند. هر کسی به سهم خود قدم‌هایی را برداشته است و آن چه که اتفاق افتاده یک دوره طلایی در تاریخ سیاسی ایران است. مطمئنا نسل‌های آینده با عزت و افتخار به این دوره نگاه می‌کنند. نسل آینده این دوره را به این صورت تحلیل می‌کند که ما موفق شدیم علی‌رغم  همه فشارها، تحریم‌ها و همه عهدشکنی‌ها این نظام را با عزت و افتخار حفظ کردیم و ان‌شاء‌الله به همین صورت هم تحویل نسل‌های آینده می‌دهیم.

دنبال مدال‌آوری در رشته‌های جدیدیم

او افزود: ما از لحاظ مدال آوری هم کارنامه بسیار درخشانی داریم و اگر بخواهم فقط یک عدد بگویم در مهم‌ترین آوردگاه ورزشی جهان یعنی در شانزده دوره المپیک 18 مدال طلا کسب کردیم که چهار عدد آن مربوط به قبل از انقلاب بوده و 14 مدال بعد از انقلاب کسب شده است. از این رو به دنبال این هستیم سکوهای بهتری را در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک 2020 توکیو کسب کرده و بتوانیم در رشته‌های جدید مدال آوری کنیم.

سلطانی فر درباره فعالیت در بخش همگانی ورزش نیز، گفت‌: با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری و رییس جمهور داشتند همه ما بر این باور هستیم برای سلامت جامعه به لحاظ جسمانی و روحی باید در بخش همگانی ورزش فعالیت کنیم و روز به روز تلاش می‌کنیم که فعالیتمان در این بخش بیشتر شود و مردم گرایش‌شان به سمت ورزش بیشتر می‌شود. با این حال سعی می‌کنیم امکانات بیشتری را در ورزش همگانی فراهم کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج