سرمربی تیم فوتبال استقلال می گوید: باید برای گل زدن قدرتمندتر باشیم همه حریفانی که مقابل ما قرار می‌گیرند با توانایی بیشتری کار می‌کنند تا پیروز شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، وینفرد شفر در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پارس جنوبی جم با بیان اینکه الان همه می‌خواهند مقابل ما برنده باشند، اظهار کرد:  بازی قبلی در لیگ را دیدیم. همه تیم های ۲۰-۳۰ درصد بیشتر از توانشان در بازی های قبلی خود را مقابل ما نشان می‌دهند و همه می‌خواهند تیمی باشند که ما را شکست می‌دهند. من این را به بازیکنانم هم گفتم. در بازی‌های قبلی هم به آنها گفتم که این یک تعریف و تمجید است که همه می‌خواهند شما را ببرند. مثل بایرن مونیخ در آلمان که همه می‌خواهند آنها را شکست دهند. پس باید همیشه آماده باشیم.

او ادامه داد: از آخرین بازی که استقلال شکست خورد خیلی وقت می‌گذرد ولی باید بگویم همه بازی‌های لیگ سطح خوبی دارند و من بازی خیلی از تیم‌ها را می‌بینم و همه بازی‌ها سخت و دشوار است. این برای کی‌روش و تیم ملی ایران هم خیلی خوب است. من کنفرانس اول یا دوم بود که در ایران داشتم و گفتم این خیلی مهم است که بازیکنان ملی پوش در باشگاه هایشان خیلی خوب باشند و در تیم ملی هم خوب کار کنند. من امروز و روزهای قبل هم به بازیکنان گفتم که حریفمان بسیار خوب است و در بازی قبلی هم ما را شکست داده است.

خیلی وقت‌ها شانس‌ گلزنی بیشتری نسبت به حریف داشته‌ایم

شفر افزود: در بازی قبلی که ما باختیم، استقلال خیلی موقعیت گلی نداشت. در بازی با حریف قبلی یعنی پدیده هم از بازیکنان و کادر فنی درباره آنها در بازی رفت پرسیدم ولی گفتند ما نمایش خوبی در بازی رفت برابر آنها نداشته‌ایم. می‌خواهم کمی درباره مسائل تاکتیکی صحبت کنم. ما همواره با کادر فنی فیلم بازی‌های حریف را می‌بینیم و درباره نقاط ضعف و قوت آنها صحبت می‌کنیم. در بازی قبلی مقابل پدیده می‌دانستیم دفاع چپ و شماره هفت این تیم در کارهای تهاجمی خیلی خوب است و شجاعیان هم مصدوم بود. اگر می‌خواستیم قائدی را بازی دهیم باید خیلی عقب بازی می‌کرد و شاید او کیفیت خودش را آنجا نمی‌توانست نشان دهد. ما نشستیم و صحبت کردیم و دیدیم نورافکن می‌تواند در آن پست بازیکن خوبی باشد. در نیمه اول موقعیت نورافکن جدید بود ولی خیلی خوب توانست شماره هفت آنها را مهار کند و در نیمه دوم هم خیلی خوب بازی کرد. شاید می‌گفتند ما دفاعی بازی کردیم. ما پنج موقعیت خوب گلزنی داشتیم ولی حریف ما دو موقعیت داشت. در مقابل سایپا موقعیت های دو تیم پنج به پنج بود. ما خیلی وقت‌ها شانس‌های گلزنی بیشتری از حریف داشته‌ایم.

حریف را آنالیز می‌کنیم 

سرمربی استقلال اضافه کرد: شاید خیلی‌ها هم بدانند که زدن ضربه آخر خیلی مهم است. ما موقعیت‌های خوبی داشتیم مثل فرصتی که جابر انصاری داشت. برای آینده هم همین کار را می‌کنیم. ما حریف را آنالیز می‌کنیم تا ببینیم چطور باید برای برنده شدن برنامه ریزی کنیم. من خیلی وقت‌ها می‌شنوم که استقلال دفاعی بازی کرد. می‌خواهم این مساله را توضیح دهم. همین طور در آمار دیدیم که حریف بیشتر از ما خطا کرد. با این حال فردا بازی سختی داریم چون حریفمان تیم بسیار خوبی است و آنها در ضد حمله قدرتمند هستند. باید در ضد حمله‌ها موفق باشیم و گل بزنیم.

شفر

او درباره نیمکت نشینی سید حسین حسینی و سرنوشت دروازه‌بانی استقلال در بازی مقابل پارس جنوبی، اظهار کرد: بعد از بازی با تراکتورسازی قبل از بازی آخرمان در جام حذفی، گفتم که رحمتی در حذفی به میدان می‌رود و حسینی در لیگ بازی می‌کند. مساله این است که بازی بسیار مهمی در جام حذفی داریم. نمی‌توان یک دفعه او را به آن بازی مهم ببریم بدون این که آمادگی خود را بالا برده باشد. به او گفتم اگر بازی قبلی خوب باشد، این بازی هم به میدان می‌رود. اگر او در آن بازی بد کار می‌کرد، حسینی در حذفی هم به میدان می‌رفت. چیزی که این‌جا مهم است تیم است. حسینی دروازه‌بان بسیار خوبی است و کی‌روش هم این را می‌داند و همه این مساله را می‌دانند و باید دروازه‌بان تیم ملی در جام جهانی باشد. او دو کارته است و شاید یک بازی هم کارت بگیرد و این بار محروم شود. من با کل تیم صحبت کردم. درباره او و قربانی صحبت کرده‌ام. تیم ما یک روح مشترک دارد. شما نمی‌توانید پیروز شوید اگر پنج نفر یک سمت و سه نفر سمتی دیگر باشند. همه باید همدل باشیم چون یک تیم هستیم تا موفق شویم.

هیچ‌کس نمی‌تواند به من بگوید چه کار کنم

شفر در پاسخ به این سوال که آیا رحمتی روی او تاثیر دارد، چرا که این حرف مدتی است مطرح شده است، اظهار کرد: شما من را می‌شناسید؟ فکر می‌کنید من چنین کاری می‌کنم؟ در اینستاگرام یک خانم یا یک آقا هر چه می‌خواهد می‌تواند بنویسد. من مربی جوانی نیستم و هیچ‌کس نمی‌تواند به من بگوید چه کار کنم چون تصمیم گیرنده سرمربی است.

وی درباره سه تساوی اخیر تیمش و نا امیدی هواداران این تیم از آینده، عنوان کرد: شرایط وقتی که من آمدم خیلی خوب نبود. باید بگویم که کار ما خیلی سخت بود. همه ما کنار هم خوب کار کردیم و می‌توانیم جایگاه بهتری به دست آوریم. کسانی مثل وریا غفوری بهتر از قبل شده‌اند. روحیه خوبی در تیممان داریم. هواداران ما، هواداران بسیار خوبی هستند و با تیم ما یکی هستند. همه ما و بازیکنان می‌دانیم که به هواداران نیاز داریم و آنها هم از عملکرد ما راضی هستند. فقط در بازی با سایپا یک اشتباه داشتیم. باید مدافع ما توپ را با سر می‌زد ولی این اشتباه ایجاد شد. علی قربانی یک شانس خوب داشت. در بازی قبلی هم یک پنالتی به دست آوردیم. البته پنالتی همیشه گل نمی‌شود. قبل از زدن ضربه از سوی ابراهیمی سه چهار بازیکن حریف وارد محوطه جریمه شدند. نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم به هرحال این فوتبال است. چیزی که ما لازم داریم شانس گلزنی است. ما باید برای گل زدن قدرتمندتر باشیم. بنویسید خطاب به هوادارانمان که ما با قلبمان به سختی تلاش می‌کنیم و بازیکنان ما با تمام وجودشان در زمین هستند. مساله‌ای که به بازیکنانمان هم گفته‌ام این است که چون چند بازی را با سه گل یا چهار گل بردیم، همه بازی‌ها را باید با این نتیجه ببریم ولی کار راحت نیست. ما باید تلاش بیشتری بکنیم. همه حریفانی که مقابل ما قرار می‌گیرند با توانایی بیشتری کار می‌کنند تا پیروز شوند و این یک تعریف و تمجید برای ما است.

 یک ترکیب مناسب برای گلزنی نیاز داریم

سرمربی استقلال درباره جذب بازیکن خارجی برای تیمش گفت: دو بازیکن مد نظر ما است. یکی از آنها شاید خیلی معروف نباشد که خیلی سریع او را بشناسید. ولی یکی دیگر هست که مهاجم بسیار خوب و گلزنی است. الان نمی‌توانم اسمی بگویم. در آسیا همه آن بازیکن را می‌شناسند. این نفر بعدی که به آن اشاره کردم بازیکن پشت مهاجم است. در این شرایط خیلی راحت نیست که هر بازیکنی که می خواهیم جذب کنیم. ما منچستر سیتی نیستیم که بتوانیم چند میلیون دلار برای یک بازیکن خرج کنیم. فقط گرفتن یک مهاجم گلزن کافی نیست. مهاجم نیاز به پاس خوب برای گلزنی دارد. اگر یک هافبک خوب هم داشته باشید ولی پاس به او نرسد، همه می‌گویند چرا توپ‌ها گل نشد. پس ما یک ترکیب مناسب برای گلزنی نیاز داریم.

او افزود: یک مثال برای آقای افتخاری زدم. در العین بودیم که یک مهاجم از شیلی گرفتیم. او یک بازیکن پشت مهاجم بود ولی کسی نبود که گل بزند. به مالک باشگاه گفتم یک مهاجم آرژانتینی بگیریم و بعد از آن سه جام در سه ماه گرفتیم. ساختن تیم کار راحتی نیست. باید دید کدام ترکیب بهترین ترکیب برای ما است. ما ملاقات‌های زیادی در باشگاه داشتیم. با آقای توفیقی و دستیارانم جلسه داشتیم. فیلم‌های زیادی دیدیم و با بازیکنان صحبت کردیم. می‌دیدیم که مدیرعامل هم شخصا ارزیابی می‌کرد و این خیلی خوب است. توفیقی هم بازیکنانی را به ما نشان می‌داد و در آخر به این دو بازیکنی که به شما معرفی کردم رسیدیم. اگر الان گوشی من را ببینید بیشتر از ۱۰۰ مدیر برنامه به من برای بازیکنانشان مطالبی فرستاده‌اند. الان به این دو گزینه رسیده‌ایم. این مهم نیست که من یک بازیکن را انتخاب کرده باشم یا یک نفر به ما معرفی کرده است. این یک کار تیمی بود که ما چه بازیکنی را جذب کنیم و ما به این دو بازیکن رسیده‌ایم. دیدیم که در ابتدای فصل، بیت سعید و شهباززاده نتوانستند به آنچه می‌خواستند برسند و رفتند و امیدوارم این دو بازیکن جدید به تیم کمک کنند. ما جلسات زیادی داشته‌ایم و حتی یک بار آن قدر کار طول کشید که رئیس (سیدرضا افتخاری) برای ما پیتزا گرفت (باخنده).

وینفرد شفر

او درباره زمان حضور این دو بازیکن در تهران گفت: بازیکنان در اولین فرصت به تهران می‌آیند تا در تست پزشکی حاضر شوند. من هم امیدوارم آنها زودتر بیایند. مثلا فردا بیایند. باشگاه درحال مذاکره با آنها است و باید برایشان بلیت تهیه شود تا بیایند.

شفر در پایان و در پاسخ به سوالی درباره نیمکت نشینی قربانی در بازی برابر پدیده و این که به خاطر هواداران این کار را کرده است، گفت: سوال درباره بازی بپرسید. از آن قضیه دو هفته گذشته است.

او درباره مصدومان تیمش گفت: داریوش شجاعیان به ما اضافه شده است ولی فردا باید تست بدهد. محسن کریمی آماده نیست. یک مشکل کوچک با روزبه چشمی داریم. نمی‌خواهیم روی هیچ بازیکنی ریسک کنیم. او هم بازیکن ملی است و باید آماده باشد. باید تا فردا برای انتخاب ترکیب صبر کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج