تیم ملی هندبال ایران در سومین دیدار خود از مرحله دوم رقابت های قهرمانی هندبال مقابل عمان پیروز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در مرحله دوم رقابت های قهرمانی هندبال آسیا، تیم ملی هندبال ایران در سومین دیدار خود به مصاف عمان رفت و موفق شد با نتیجه ۴۰ بر ۲۵ به برتری برسد.

گل‌های نیمه نخست این دیدار را میلاد مسائلی، مجتبی حیدرپور، امین یوسفی نژاد، مجتبی حیدرپور، شاهو نصرتی، پویا نوروزی نژاد و سلامان بربط به ثمر رساندند. بیشتر زننده گل در این نیمه میلاد مسائلی بود. علی رحیمی هم دروازه بان تیم ملی ایران در نیمه اول بود.

در نیمه دوم  محمد قاسمی چهار پنالتی به ثمر رساند که سه پرتاب منجر به گل برای ایران شد. شاهو نصرتی، امین کاظمی و جلال کیانی، امین یوسف نژاد نیز از دیگر بازیکنانی بودند که  در این نیمه توانستند برای ایران گلزنی کنند. در نیمه دوم هم علی رحیمی در دروازه ایران قرار گرفت.

تیم ملی هندبال ایران در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا با عربستان، عمان و کره جنوبی هم گروه شد که با شکست مقابل عربستان و کره شانس حضور در مرحله نیمه نهایی و همچنین کسب سهمیه قهرمانی جهان را از دست داد. اکنون این تیم با برتری مقابل عمان باید برای کسب عنوان پنجمی یا ششمی، ۶ بهمن ماه ساعت ۹:۳۰ به مصاف تیم رده سومی گروه ۲ (بحرین یا ژاپن) برود.

پیش از این در مرحله مقدماتی این رقابت ها نیز تیم ملی هندبال ایران مقابل ازبکستان و ژاپن به برتری رسیده بود و به عنوان سرگروه به مرحله دوم رقابت ها راه یافت.

تیم ملی هندبال ایران

نتایج دیدارهای برگزار شده در سومین روز از رقابت های قهرمانی آسیا:

ایران ۴۰ – عمان ۲۵

عربستان – کره جنوبی (در حال برگزاری)

استرالیا ۱۶ – چین ۲۶

ازبکستان ۲۹ – هند ۲۷

ژاپن - بحرین ۱۳:۳۰

قطر - امارات ۱۳:۳۰

گروه بندی تیم ها در مرحله دوم رقابت های هندبال قهرمانی آسیا تا این لحظه:

گروه یک:

۱- عربستان ۴ امتیاز

۲-  کره جنوبی ۴ امتیاز

۳- ایران ۲ امتیاز

۴- عمان صفر امتیاز

گروه ۲:

۱- قطر ۴ امتیاز

۲- بحرین ۲ امتیاز

۳- ژاپن ۲ امتیاز

۴- امارات صفر امتیاز

گروه ۳:

۱- ازبکستان ۴ امتیاز

۲- هند ۲ امتیاز

۳-نیوزلند صفر امتیاز

گروه ۴:

۱- چین ۴ امتیاز

۲- استرالیا ۲ امتیاز

۳-بنگلادش صفر امتیاز

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج