رئیس جدید فدراسیون نجات غریق گفت: هدف اصلی من پیشرفت مقوله نجات غریق در سراسر ایران است و از همه استان‌ها و به خصوص پیشکسوتان درخواست دارم که بنده را در این مسیر کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، ایلخان نوری مازندرانی پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس جدید فدراسیون نجات غریق ایران، در جمع خبرنگاران گفت: خوشحالم که توانستم در این مجمع با کسب صد درصد آرا از سوی اعضای مجمع به عنوان خادم مخلص خانواده بزرگ نجات غریق امتخاب شوم. تمام تلاش خود را برای خدمت به این فدراسیون میکنم و امیدوارم همه دوستان نیز مرا در این مسیر کمک کنند.

او افزود: در چهار سال آینده سعی می‌کنم اهداف خود را در مسیر پیشبرد نجات غریق، امداد و نجات به مرحله اجرا برسانم. در طول مدیریت آقای میرسلیم فدراسیون ایران توانسته است جایگاه خوبی را در جهان به دست آورد و بدون شک، جایگاه‌های بین‌المللی مهندس میرسلیم در به دست آمدن این مهم بی تاثیر نبوده است. البته در طول این سال‌ها نقاط ضعفی وجود داشت که هدف اصلی ما برطرف ساختن آن‌ها است.

نوری ادامه داد: هدف اصلی من پیشرفت مقوله نجات غریق در سراسر ایران است و از همه استان‌ها و به خصوص پیشکسوتان درخواست دارم که بنده را در این مسیر کمک کنند.

رئیس چهارسال آینده فدراسیون نجات غریق درباره برنامه‌های تخصصی خود برای افزایش تعداد نجات یافتگان در سواحل کشور، توضیح داد: ۹۰ هزار نجات یافته در چند سال اخیر از بهترین اتفاقاتی است که رخ داده است و مطمئن باشید برای افزایش این تعداد برنامه‌هایی داریم. اصلی‌ترین برنامه ما افزایش دادن تعداد نیروهای متخصص با آموزش‌های به روز است. البته برای تحقق این هدف نیاز است همه مسئولان و به خصوص وزارت محترم ورزش حمایت‌های خود از این رشته را بیشتر کنند چرا که، نجات جان یک انسان نجات یک امت است.

او درباره استفاده از نیروهای جوان در هیات رئیسه این فدراسیون نیز گفت: بدون شک برای موفقیت باید از نیروی جوانی و تجربیات بزرگان استفاده کرد. فدراسیون نجات غریق هم از این مسئله مسنثنا نیست و در چهار سال آینده برای رسیدن به اهداف خود از همه نیروهای جوان و پیشکسوت استفاده خواهیم کرد.

نوری در پایان گفت: هدف اصلی ما همگانی سازی این ورزش است زیرا یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری ایجاد اشتغال در کشور است که سعی می‌کنیم در مدت زمان تعیین شده این هدف را نیز به مرحله اجرا برسانیم. امیدوارم با کمک خدا و حمایت دوستان در این مسیر خطیر موفق شوم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج