زویادی پاتاریدزه ضمن انتقاد از قوانین جدید کشتی، اعلام کرد در المپیک آتی همه رقبا را شکست خواهد داد و مدال طلا را به دست خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری موج، «زویادی پاتاریدزه»، فرنگی کار وزن 130 کیلوگرم بیمه رازی در چهارمین دوره جام باشگاه های جهان گفت: این مسابقات از سطح فنی خوبی برخوردار بود و تیم های روسیه، سینا صنعت ایذه و بیمه رازی با کشتی گیران خوبی در این رقابتها حضور داشتند که همین امر سطح فنی رقابت ها را افزایش داده بود و البته کیفیت خوب برگزای مسابقات در سالن زیبای اصفهان نیز سبب شده بود که مسابقات با کیفیت بالایی برگزار شود.
دارنده مدال نقره امید های جهان در سال 2017 ادامه داد: در کشتی مرحله گروهی مقابل تیم روسیه فکرش را هم نمی کردیم که بتوانیم این تیم را 10 بر صفر شکست دهیم و پیش بینی پیروزی 7 بر 3 را داشتیم اما همه کشتی گیران تیم در این دیدار خوب و جنگنده کشتی گرفتند و در نهایت این پیروزی شیرین بدست آمد.
این فرنگی کار 20 ساله تیم ملی گرجستان درباره برنامه خود برای شکست رضا کایالپ ترکیه ای و لوپز کوبایی دو قهرمان عنوان دار کشتی فرنگی جهان خاطر نشان کرد: به طور حتم این دو فرنگی کار قدرتمند را در بازی های المپیک 2020 توکیو شکست خواهم داد و طلای المپیک را خواهم گرفت. البته در رقابت های قهرمانی اروپا در بوداپست مجارستان دو بر صفر مقابل رضا کایالپ ترکیه ای باختم اما به طور حتم در کشتی آینده این اتفاق نخواهد افتاد.
پاتاریدزه در مورد شکست در فینال امید های جهان ۲۰۱۷دبرابر سیمینوف روس که برنز بازی های المپیک را نیز در کارنامه دارد، گفت: این کشتی گیر روسی را تاکنون دو مرتبه شکست داده بودم اما داور در آن مسابقه با نوع قضاوتش از نظر روانی من را بهم ریخت و تحت تاثیر قرار داد.
وی در مورد کشتی گیران سنگین وزن ایران نیز یادآور شد: اطلاعات زیادی از سنگین وزن های ایران ندارم و فکر می کنم که در این وزن زیاد خوب نیستند اما قاسم رضایی، امید نوروزی و حمید سوریان از کشتی گیران خوب ایرانی به حساب می آیند که در جهان شناخته شده هستند.
فرنگی کار سنگین وزن گرجستان با تقدیر از حمایت های کادر فنی بیمه رازی یادآور شد: آنها به غیر از آنکه مربی من هستند به نوعی دوستی صمیمانه ای با هم داریم و به طور قطع در آینده نیز به ایران خواهم آمد چرا که کشور شما از کشتی گیران و مربیان خوبی برخوردار است.
وی در خصوص روند رقابت های جام باشگاه های جهان طی ۴ دوره برگزاری آن اظهار کرد: این مسابقات برای جا افتادن نیاز به زمان دارد و تیم های مختلف جهان از جمله، ایران، روسیه و یا گرجستان یک تیم کامل قدرتمند ندارند که در صورت تحقق این موضوع قطعا سطح کیفی مسابقات بسیار بهتر خواهد شد. البته برگزاری تیم به تیم مسابقات جذابیت ها را افزایش داده است.
پاتاریدزه در خصوص الدار کورتانیدزه آزادکار سرشناس و رییس سابق فدراسیون کشتی گرجستان گفت: او در کشتی کشورمان عملکرد خوبی داشته و به نوعی شناسنامه کشتی کشور گرجستان است.
وی در پایان درباره ارزیابی خود از قوانین جدید کشتی خاطرنشان کرد: قوانین جدید کشتی به هیچ عنوان خوب نیست و انجام وزن کشتی در دو روز و اول صبح، کشتی گیران را اذیت می کند. مشخص نیست چرا اتحادیه جهانی کشتی این قوانین را مصوب کرده اما ما مجبوریم خودمان را با این قوانین وفق دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج