تیم کشتی ایزی پایپ کاشان با شکست آمریکا قهرمان جام باشگاه‌های جهان شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جریان دیدار نهایی چهارمین دوره کشتی آزاد جام باشگاه های جهان که در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، تیم های ایزی پایپ کاشان از ایران و تایتان مرکوری قهرمان دوره پیش این رقابت ها از آمریکا به مصاف هم رفتند که این دیدار در نهایت با حساب۶ بر ۴ به سود ایزی پایپ به پایان رسید و این تیم جام قهرمانی را بالای سر برد.

این سومین قهرمانی نمایندگان ایران در ۴ دوره کشتی آزاد باشگاه های جهان بود.تیم بیمه رازی نیز که با شکست مقابل ستارگان ساری از این رقابت ها کنار رفت قهرمان ۲ دوره نخست این رقابت هاست.

اما در جریان دیدار فینال چهارمین دوره رقابت های کشتی آزاد باشگاه های جهان،در مبارزه نخست و در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری با نمایشی خوب مقابل توماس گیلمان دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۱۷ با نتیجه ۶ بر ۴ به پیروزی رسید تا نخستین برد از آن ایران شود.

دومین مبارزه میان ولادیمیر خینچگاشویلی کشتی گیر گرجستانی ایزی پایپ و دارنده مدال های طلای جهان و المپیک مقابل آلن واترز برگزار شد  و در نهایت این مبارزه با برتری ۷ بر صفر به سود خینچگاشویلی به پایان رسید تا ایران تا دومین پیروزی نیز از آن ایران شود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم فرزاد عموزاد خلیلی نفر سوم بازی های داخل سالن آسیا برابر برنارد فوترل که چندی پیش در جام دیوید شولتز آمریکا به نایب قهرمانی رسید، به میدان رفت و در نهایت به برتری ۶ بر ۳ رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد نادری دارنده مدال برنز آسیا ۲۰۱۶ مقابل فرانکلین گومز نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۱ به روی تشک رفت و در حالیکه ۲ بر صفر از حریف خود عقب بود در نهایت با نتیجه ۲ بر ۲ به برتری رسید تا حساب کار در مجموع ۴ بر صفر به سود ایران شود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین الیاسی نایب قهرمان بازی های داخل سالن آسیا برابر نازاری کورچینسکی در حالیکه تا ثانیه پایانی ۴ بر ۳ پیش بود در خاک حریف نشست و با نتیجه ۵ بر ۴ شکست خورد و نخستین برد آمریکا بدست آمد.
در وزن ۷۹ کیلوگرم رضا افضلی دارنده مدال طلای آسیا برابر کایل داک با نمایشی ضعیف در همان تایم نخست ۱۲ بر صفر شکست خورد تا دومین پیروزی برای آمریکا بدست بیاید.
در وزن ۸۶ کیلوگرم در دیداری حساس علیرضا کریمی دارنده مدال طلای جوانان جهان و برنز جهان و طلای آسیا در رده بزرگسالان مقابل دیدوید تیلور به روی تشک رفت و در پایان با حساب ۳ بر یک شکست خورد و سومین برد نیز برای آمریکا بدست آمد.
تیلور سال گذشته نیز در جام جهانی کرمانشاه موفق به شکست حسن یزدانی شده بود.  
اما در وزن ۹۲ کیلوگرم حسین شهبازی قهرمان جوانان جهان و نایب قهرمان بزرگسالان آسیا در دیداری حساس مقابل نیکولاس هفلاین قهرمان جام دیوید شولتز در یک کشتی سخت و نفسگیر با نتیجه ۴ بر ۲ به پیروزی رسید و پنجمین پیروزی را برای ایران بدست آورد.
در وزن ۹۷ کیلوگرم ولادیسلاو بایتسایف کشتی گیر روسی تیم ایزی پایپ و نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۳ در دیداری سخت برابر کایل اسنایدر شاخص ترین کشتی گیر آمریکا و دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک طلای المپیک به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه یازده بر صفر شکست خورد تا کار به کشتی آخر کشیده شود.
در مبارزه پایانی و در دیداری سرنوشت ساز که تیم پیروز را مشخص می کرد گنو پتریاشویلی کشتی گیر گرجستانی تیم

ایزی پایپ و دارنده مدال طلای جهان و نفر سوم المپیک در حالیکه با آسیب دیدگی شدید از ناحیه دنده مواجه بود، مقابل نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۷ به روی تشک رفت و در پایان با جسارتی مثال زدنی و با وجود درد زیاد ناشی از آسیب دیدگی با نتیجه ۶ بر ۵ به برتری رسید و جام قهرمانی را به ایران هدیه کرد.
 در صورت شکست پتریاشویلی در این مبارزه، جام قهرمانی به آمریکا می رسید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج