مدافع رئال مادرید گفت‌: گاهی اوقات شکست اتفاق می‌افتد اما همه چیز برای ما تمام نشده است چون لالیگا خیلی طولانی است.

به گزارش خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، سرخیو راموس در مصاحبه با شبکه Onda Cero یک روز پس از شکست رئال مادرید برابر خیرونا (دو بر یک) صحبت و به موضوعات مختلفی اشاره کرد. مدافع رئال مادرید گفت‌: پس از شکست هنگام بازگشت به خانه حس خوبی نداشتیم. هیچ چیز خوب نبود چون زمانی که در چنین باشگاهی بازی می کنید عادت به شکست ندارید. هدفمان در لالیگا مشخص است و دوست نداریم حتی یک امتیاز از دست بدهیم. به همین خاطر از دست دادن سه امتیاز دردناک بود. پس از شکست برابر خیرونا دوباره به همراه زین الدین زیدان بازی را تماشا کردیم. گاهی اوقات شکست اتفاق می‌افتد اما همه چیز برای ما تمام نشده است چون لالیگا خیلی طولانی است.

راموس افزود: در این جا کسی مقصر نیست. پیروزی و شکست هر دو با کار گروهی رقم می خورد. نباید به سمت یک نفر نشانه رفت و آن را مقصر خواند. همیشه می‌توان کمی بهتر کار کرد. زمانی که بازی‌مان افت کرد حریف (خیرونا) نهایت استفاده را برد و دوباره دروازه‌مان را باز کرد. اگر ما پس از گل نخست در نیمه اول، دو یا سه گل دیگر به ثمر می‌رساندیم، بازی با نتیجه‌ دیگری  پایان می‌یافت. در مادرید همه چیز سریع پیش می‌رود. زمانی که شکست می خورید نباید افسوس بخورید و زمانی که پیروز می شوید نباید از آن لذت ببرید. به همین خاطر ما تمرکزمان اکنون بر روی لیگ قهرمانان اروپاست. باید چهارشنبه برابر تاتنهام قرار بگیریم و سپس دوباره در لالیگا رقابت کنیم. برای نخستین بار نیست که در این بازی‌ها اختلافمان با صدر به هشت امتیاز می‌رسد. ما در گذشته نیز نشان دادیم می‌توانیم چنین فاصله ای را جبران کنیم.

مدافع مادرید در مورد اتفاقات اخیر در ‌اسپانیا اظهار کرد: تصویری که اکنون از ‌اسپانیا در جهان منعکس شده ناراحت کننده است. دوست ندارم شاهد اختلاف و درگیری در کشورم باشم.  فکر می‌کنم همه در کنار هم قوی‌تر هستیم. دوست ندارم درباره سیاست در تیم‌ ‌ملی و یا جای دیگری صحبت کنم چون این مسائل شخصی است. زمانی که به اردوی تیم‌ ‌ملی می پیوندیم صحبتی درباره سیاست نمی‌کنیم. جرارد پیکه دوست دارد در این باره صحبت کند اما تفکر من با او فرق دارد.

هو کردن تیم‌ ‌ملی برای من ناراحت کننده است

راموس در مورد هو شدن پیکه گفت‌: هو کردن تیم‌ ‌ملی برای من ناراحت کننده است. دوست دارم از جو موجود در ورزشگاه لذت ببرم. نمی‌خواهم تنها به پیکه فکر کنم. تنها چیزی که به عنوان کاپیتان تیم‌ ‌ملی می‌خواهم این است که باید وظایفمان را به خوبی انجام دهیم. پیکه نیز به خوبی این کار را انجام می دهد و الگویی برای دیگر بازیکنان است. من و پیکه نسبت به گذشته رابطه مان بهتر شده است. به هم دیگر احترام می گذاریم، چون در کنار هم بازی می‌کنیم و می دانیم در کنار هم یک زوج خیلی خوبی در خط دفاعی هستیم که این به نفع تیم‌ ‌ملی است.

مدافع ‌اسپانیایی درباره لالیگا بدون بارسلونا اظهار کرد: ترجیح می‌دهم بارسلونا در لالیگا حضور داشته باشد.

آلوارو موراتا در مصاحبه دیروز خود با گاتزتا دلو اسپورت گفته بود که باشگاه رئال مادرید با او مانند یک پسر بچه رفتار کرده و به همین خاطر از بازگشت خود به این تیم پشیمان است. راموس در این رابطه گفت‌: این مصاحبه را نخواندم. باید با او صحبت کنم. او مهاجم بزرگی است. شاید در دیگر تیم‌ها و نه در رئال مادرید فرصت بیشتری برای بازی داشته باشد. او می‌تواند در هر شرایط یک شماره "۹" باشد که می‌تواند در ترکیب ثابت بازی کند.

راموس به همراه رئال مادرید در لیسبون فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد و در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به همراه  تیم‌ ‌ملی اسپانیا قهرمان شد. او در این باره گفت‌:  پس از ۱۰ سال حضور در مادرید توانستم برای نخستین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شوم و گل من فوق‌العاده‌ بود. با این حال جام جهانی یک خاطره خیلی خاص است و تا زمان مرگم هرگز این روز به یادماندنی را فراموش نخواهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج