رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در وزن ۷۵ کیلوگرم در حالی برگزار شد که این روزها با برخی نقدها روبه‌رو است.

به گزارش خبرگزاری موج، رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در وزن 75 کیلوگرم در حالی برگزار شد که این روزها با برخی نقدها روبه‌رو است.

سعید عبدولی دارنده مدال برنز المپیک 2016 برزیل و مدال طلای جهان در مسابقه انتخابی مصوب شورای فنی در تاریخ 6 مردادماه به عنوان نخست رسید و باید منتظر تصمیم شورای فنی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی باشد.

اما در این بین تمام کسانی که این تصمیم را نقد می‌کنند باید این نکته را فراموش نکنند که پیام بویری فرنگی کار وزن 75 کیلوگرم اصلا مجوز حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی (روزهای 15 و 16 تیرماه) را نداشت و شورای فنی به این فرنگی کار ایذه‌ای (به دلیل آنچه مصدومیت عنوان شد) مجوز داد تا در رقابت‌های انتخابی تیم ملی شرکت نماید.

به هرحال بویری در انتخابی به مقام اول رسید (صرفا بخاطر مجوز شورای فنی) و سعید عبدولی در شرایطی همانند بویری در مسابقات انتخابی با تأیید کمیسیون پزشکی(که پزشکانی خارج از فدراسیون نیز در آن بودند) شرکت نکرد که شورای فنی تیم های ملی به وی این فرصت را نیز داد تا با سه نفر برتر انتخابی کشتی بگیرد و در صورت پیروزی راهی مسابقات جهانی شود.

شرایط امروز بویری و عبدولی که هر دو به دلیل شرایط پزشکی یکی در مسابقات "قهرمانی کشور و عمومی" و دیگری در "مرحله نهایی انتخابی تیم ملی" شرکت نکرده‌اند تفاوت چندانی با هم نداشت و بویری که با لطف شورای فنی در انتخابی شرکت کرده بود حالا می‌بایست در این انتخابی هم شرکت می‌کرد.

از سوی دیگر اینکه هر کشتی گیری از جمله بویری برای اینکه به دوبنده تیم ملی می‌رسید باید همه مدعیان داخلی را شکست می‌داد و اگر واقعا مدعی حضور در رقابت‌های جهانی بود می‌توانست با شکست عبدولی در این مسابقه راهی این رقابت‌ها شود.

در هر حال امروز عبدولی که در سال‌های گذشته همواره در مسابقات انتخابی شرکت کرده بود، جزء معدود کشتی گیران ایرانی است که در رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی قرار دارد و در مسابقات جهانی فرانسه این شانس را دارد که تا با توجه به جدول رقابت‌ها تا مراحل بالاتر بیاید و این یک فرصت استثنایی برای عبدولی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج