رئال مادرید از فروش چهار بازیکن ذخیره خود توانست نزدیک به ۱۳۰ میلیون یورو به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آس، دنیلو دیروز (یکشنبه) رئال مادرید را ترک کرد و به منچسترسیتی پیوست. او چهارمین بازیکنی بود که در پلن B زین‌الدین زیدان قرار داشت و به فروش رسید. مادرید از این چهار بازیکن نزدیک به ۱۳۰ میلیون به دست آورد.

عملکرد سرمربی فرانسوی درون و بیرون از زمین باعث شد سود زیادی به تیم اسپانیایی برسد. سفیدپوشان توانستند پس از ۵۹ سال دو گانه را فتح کنند. عملکرد بازیکنان ذخیره در به دست آمدن چنین افتخاری تاثیر مستقیم داشت و مادرید توانست سی و سومین لالیگا و دوازدهمین لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

مادرید از فروش آلوارو موراتا به چلسی ۸۰ میلیون یورو کسب کرد. مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلیس با مهاجمی قرارداد امضا کرد که در ترکیب اصلی مادرید جایی نداشت اما دومین گلزن برتر تیمش بود.

خامس رودریگس دیگر بازیکنی بود که مادرید را ترک کرد. هافبک کلمبیایی برای دو فصل با پیراهن بایرن مونیخ بازی خواهد کرد. باشگاه باواریایی برای هر فصل ۵ میلیون یورو به رودریگس خواهد داد. همچنین بایرن برای این انتقال ۳۵.۲ میلیون به مادرید داد. در مجموع باشگاه اسپانیایی از فروش خامس ۴۵.۲ میلیون یورو به دست آورد.

پیوستن دنیلو به منچسترسیتی هم بیش از ۳۰ میلیون یورو به سفیدپوشان خواهد رساند. به نظر می‌رسید مدافع برزیلی در چلسی بازی کند اما در نهایت پپ گواردیولا توانست این بازیکن را جذب کند. او به همراه کیل واکر در ورزشگاه اتحاد پا به توپ خواهد شد. واکر با قراردادی به ارزش ۵۷ میلیون تاتنهام را ترک کرد و به سیتی پیوست.

در کنار این سه بازیکن، ماریانو هم با ۸ میلیون یورو راهی لیون شد.

۱۲۸ میلیون یورو برای مادرید

چهار بازیکن به مادرید ۱۲۸ میلیون یورو رساند. تاکنون برای هیچ تیمی این اتفاق نیفتاده بود که از تیم دوم خود چنین مبلغی را به دست آورد. اگر باشگاه بایرن در سال ۲۰۱۹ تصمیم به خرید رودریگس بگیرد ارزش این انتقال به ۶۳.۲ میلیون یورو می‌رسد. مادرید با پولی که از این طریق به دست آورد می‌تواند کیلیان ام‌باپه را بخرد. باشگاه اسپانیایی برای جذب مهاجم جوان فرانسوی باید ۱۲۰ میلیون یورو هزینه کند.

از طرفی سفیدپوشان تاکنون برای خرید بازیکن، ۴۶.۵ میلیون یورو هزینه کردند. دنی سبایوس (۱۶.۵  میلیون یورو) و تئو ارناندس (۳۰ میلیون یورو) به این تیم پیوستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج