رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در دیدار با سارا عبدالملکی، تاکید کرد که فدراسیون پزشکی ورزشی همچنان به حمایت هایش از او ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، سارا عبدالملکی بانوی ورزشکار رشته راگبی اواخر سال ۹۴ دچار حادثه شدید تصادف رانندگی شد و از ناحیه مهره‌های هفتم و هشتم ستون فقرات و نخاع دچار آسیب دیدگی شدید شد، بلافاصله پس از وقوع این حادثه و بنا به تاکید وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون پزشکی ورزشی حمایت از این بانوی ورزشکار را در دستور کار خود قرار داد. با وجود این به دلیل طولانی شدن سیر درمان عبدالملکی، وزیر ورزش و جوانان در روزهای گذشته مجددا از فدراسیون پزشکی ورزشی خواست که روند درمان این بانوی ورزشکار را پیگیری کند.

در همین راستا ظهر امروز چهارشنبه (بیست و هشتم تیر ماه) دکتر غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در دفتر ریاست این فدراسیون پذیرای این بانوی ورزشکار و مادرش بود. در این دیدار که دکتر محمد بنی جمالی سرپرست امور دبیری فدراسیون نیز حضور داشت، دکتر نوروزی با اشاره به حمایت‌هایی که فدراسیون پزشکی ورزشی از ورزشکاران انجام می‌دهد، تاکید کرد که حمایت از عبدالملکی ادامه خواهد  داشت.

او پس از آنکه از نزدیک در جریان روند درمان و خواسته‌های درمانی عبدالملکی قرار گرفت، اطمینان داد که در ادامه پروسه درمان، فدراسیون پزشکی ورزشی یاری‌گر این ورزشکار خواهد بود و ادامه مداوای دست او در درمانگاه فدراسیون پزشکی ورزشی زیر نظر فوق تخصصان دست این فدراسیون، انجام خواهد شد.

در حاشیه این دیدار، مریم ابوترابیان مادر سارا عبدالملکی با اشاره به سیر درمان دخترش گفت: خوشبختانه پس از وقوع حادثه شاهد حمایت‌های خوب مردم عزیز ایران بودیم و از طرفی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون پزشکی ورزشی ما را تنها نگذاشتند و هزینه‌های درمان سارا از این دو طریق پرداخت شد.

او با اشاره به پیگیری پروسه درمان عبدالملکی، اظهار امیدواری کرد که با ادامه حمایت‌ها و پیگیری پروسه درمان در نهایت فرزندش سلامتی خود را به دست آورد. خوشبختانه او از روحیه و انگیزه خیلی خوبی برخوردار است و امیدواریم بتواند روزی به میدان ورزش هم بازگردد.

همچنین سارا عبدالمکی در این خصوص با تقدیر از همراهی مردم و مجموعه ورزش کشور، تصریح کرد: سه هدف و آرزو را دنبال می‌کنم؛ در وهله اول امیدوارم با پیگیری درمانم بتوانم سلامتی کامل خود را به دست آورده و به زندگی عادی برگردم، هدف دومم بازگشت به ورزش قهرمانی است و هدف سومم ادامه تحصیل.

او گفت: چشم امید خیلی‌ها به سرنوشت من است، کسانی که ماه‌ها از ضایعه نخاعی آنها گذشته و پیشرفت بسیار کمی در درمان خود داشته‌اند امیدوارم با ادامه پیشرفت و بهبودی من همه آنهایی که دچار ضایعه نخاعی شده‌اند، روز به روز شرایط بهتری داشته باشند.

عبدالملکی یادآور شد: در حال حاضر با توصیه دوستانم به ورزش پرتاب نیزه با ویلچر روی آورده‌ام و از طرفی با توجه به شرایط فیزیکی دست‌هایم می‌گویند که می‌توانم در قایقرانی هم موفق باشم. با وجود این تمرکز اصلی‌ام روی پیگیری درمان است و امیدوارم حاصل حمایت‌های  مردم خوب کشورم، مجموعه ورزش و به ویژه فدراسیون پزشکی ورزشی بازیابی سلامتی‌ام باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج