ستاره سابق بارسلونا از تفاوت خاص مسی با دیگر بازیکنان و بدترین خاطره خود سخن گفت.

به‌ گزارش ‌خبرگزاری موج ‌به نقل از آس، ژاوی یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال اسپانیا و بارسلونا به شمار می‌آید که کارنامه درخشانی دارد. او اکنون در السد قطر بازی می‌کند و قرار است فصل بعد، از دنیای فوتبال خداحافظی کند. او در گفت‌وگویی که با آس داشت درباره بدترین خاطره خود سخن به میان آورد.

کاپیتان سابق بارسلونا، گفت‌: بدترین خاطره‌ام به سال ۲۰۱۴ بر می‌گردد که در آخرین بازی رقابت‌های لالیگا برابر اتلتیکومادرید به تساوی رسیدیم و جام قهرمانی را به حریف دادیم.

ژاوی به ستایش از رئال مادرید  پرداخت و گفت‌: رئال مادرید به خوبی در فصل نقل‌ و انتقالات فعالیت می‌کند. آنها بازیکنان باکیفیت و خوبی در اختیار دارند و در هر رقابتی می‌توانند بدرخشند. گذشته از این بازیکنان رئال به زیدان اعتقاد زیادی دارند و این در موفقیت آنها نقش به سزایی داشته است.

او درباره زمان خداحافظی‌اش از فوتبال، گفت‌: فصل بعد آخرین فصل فوتبالی من خواهد بود و بعد از آن به دنیای مربی‌گری روی می‌آورم. برای تبدیل شدن به یک مربی شایسته فاصله زیادی پیش رو دارم و باید کار کنم. از نظر من نخستین فاکتور برتری در فوتبال، مالکیت توپ است و باید روی آن کار کنم. من به عنوان بازیکن هیچ وقت شکست را دوست نداشتم و به عنوان مربی هم چنین تفکری خواهم داشت.

ستاره سابق بارسلونا درباره مسی این گونه اظهار نظر کرد: مسی بازیکنی است که می‌تواند نقش ژاوی، اینیستا و بوسکتس را در بارسلونا ایفا کند. او برای فوتبال خلق شده است.

ژاوی در پایان سخنان خود درباره ارنستو والورده، سرمربی جدید بارسلونا، بیان‌ کرد: او مربی بسیار خوبی است و تجربه لازم را دارد. ارنستو سبک بازی بارسلونا را به خوبی بلد است. بر این باورم که حضور او روی نیمکت تیم ما مفید خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج