رسول خادم، عضو هیآت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی طی نامه ای به نناد لالوویچ رئیس این اتحادیه خواستار بررسی و اصلاح سیستم قرعه کشی مسابقات شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در نامه ارسالی خادم آمده است: "در بررسی صورت گرفته در زمان وزن کشی اوزان مختلف در رقابت های کشتی بازیهای کشورهای اسلامی در آذربایجان (بعنوان نماینده اتحادیه جهانی)، دستگاههای قرعه کشی که باید  با لمس انگشت کشتی گیر، با نشان دادن یک عدد،  قرعه هر کشتی گیر را تعیین کند، بعضا  پس از  لمس انگشت کشتی گیر به جای نشان دادن عدد، قفل می شود و کشتی گیر مجبور است مجدد دکمه دستگاه قرعه کشی را لمس کند.

خادم در ادامه این نامه با اشاره به اینکه این موضوع از دغدغه های کشتی گیران و مربیان محسوب می شود و آنها این برداشت را دارند که قفل کردن سیستم قرعه کشی،  پس از  لمس دستگاه  توسط  بعضی از کشتی گیران، یک سیستم از پیش برنامه ریزی شده است که منجر  به تغییر قرعه و هدایت آن به عدد دیگری می شود و در واقع سرنوشت یک کشتی گیر و مسیر مسابقات او را را می‌تواند تغییر دهد.  این موضوع حساسیت  زیادی  بین کشتی گیران و مربیان ایجاد کرده است.

در ادامه این نامه آمده است:" امکان دارد که برداشت کشتی گیران و مربیان از نظر اتحادیه، یک سوء تفاهم  باشد، اما  باید بپذیریم که دغدغه های مربیان و کشتی گیران که در رقابتی سنگین و حساس  با یکدیگر قرار دارند،  ممکن است متفاوت از نگاه مجموعه مدیریتی اتحادیه جهانی کشتی  باشد. باید با رفع این اشکال  هرگونه شائبه  و برداشتی  را برطرف کرد."

خادم در پایان از سایر اعضای هیات رییسه خواست تا در مسابقاتی که به عنوان نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات بین المللی حاضر می شوند این موضوع را در رقابتهای مرتبط با خود به دقت بررسی کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج