تیم ملی هندبال ساحلی ایران در دیدار رده‌بندی رقابت‌های آسیایی پیروز شد و با کسب عنوان سومی جواز حضور در رقابت‌های جهانی را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری موج، ملی پوشان هندبال ساحلی ایران در دیدار رده‌بندی مسابقات قهرمانی آسیا با پیروزی ٢ بر ١ مقابل ویتنام و با کسب عنوان سومی به رقابت های جهانی سوچی روسیه راه یافت.

ایران در نیمه اول 15 بر 10 پیروز شد. در نیمه دوم 16 بر 20 ویتنام بازی را در دست گرفت، اما در نهایت ایران توانست در بازی تن به تن با حساب 8 بر 6 پیروز شود.

تیم ملی هندبال ساحلی پس از ۹ سال به رقابت‌های قهرمانی جهان هندبال ساحلی صعود کرده است. قطر، عمان و ایران سه تیم صعود کننده به رقابت‌های جهانی ۲۰۱۸ از آسیا هستند.

ششمین دوره رقابت‌های هندبال ساحلی آسیا از ۱۸ تا ۲۵ اردیبهشت ماه در پاتایا تایلند پیگیری می‌شود. این رقابت‌ها با حضور ۹ کشور ایران، ویتنام، تایلند، افغانستان، امارات متحده عربی، قطر، عمان، چین تایپه و ازبکستان استارت خورد. سه تیم اول این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات هندبال ساحلی جهان که در سال ۲۰۱۸ در سوچی روسیه برگزار می‌شود را کسب کردند.

رسول دهقانی، عباس اسدزاده، وحیدعرب‌زاده، امید سه کناری، شهریارحسینی، مسعود محسنی، امیرحسین سالمی، امین کاظمی، پوریاقلی پور، میلادحمیدی فر، مهدی خوش قدم، و مهدی رزاق‌پور ترکیب تیم ملی هندبال ساحلی ایران در این رقابت‌ها هستند که سیدحسن افتخاری به عنوان سرمربی، نادعلی ذکائی و مهدی قشقایی‌راد به عنوان مربی و حسن آیین جمشید هم به عنوان سرپرست تیم ملی هندبال ساحلی ایران را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج