سرمربی بارسلونا با تأکید بر برتری تیمش برابر اسپانیول، پیروزی شاگردان خود در این بازی را نتیجه‌ای عادلانه دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم فوتبال بارسلونا با تحمیل شکست 3 بر صفر به میزبان و همسایه آبی‌و‌سفیدپوش خود اسپانیول، در فاصله سه هفته به پایان فصل جاری لالیگا، صدرنشین جدول رده‌بندی رقابت‌ها باقی ماند.

لوئیس انریکه، سرمربی بارسلونا پیروزی مردانش در این بازی را حاصل عملکرد پرانرژی آنها دانست و آن را عادلانه توصیف کرد.

دو اشتباه از سوی مدافعان اسپانیول به لوئیس سوارس اجازه داد که در ابتدای نیمه دوم قفل دروازه‌ها را بشکند. پس از او ایوان راکیتیچ اختلاف را به دو گل افزایش داد و در نهایت سوارس دوباره در دقیقه 86 گلزنی کرد تا خاطر هواداران بارسا از فتح دربی آسوده شود.

انریکه در پایان به خبرنگاران گفت: من فکر می‌کنم که این پیروزی نتیجه‌ای عادلانه و برای بازی بسیار حرفه‌ای تیم ما بود. می‌دانستیم که در نیمه دوم می‌توانیم حریف را بیشتر تحت فشار قرار دهیم و به این ترتیب موقعیت‌های بیشتری برای ما شکل خواهد گرفت. ما حریف را از پا درآوردیم. کاملاً مشخص بود که دو تیم در نیمه اول بسیار سرحال بودند و از پس هم برمی‌آمدند. به همین دلیل موقعیتی جدی برای گلزنی شکل نگرفت. در نیمه دوم اما ما موقعیت‌های بیشتری خلق کردیم.

تا پایان فصل بارسلونا سه بازی دیگر دارد اما حتی اگر تمام این بازی‌ها را هم ببرد قهرمانی‌اش منوط به شکست خوردن رئال مادرید در یکی از چهار بازی‌ پایانی‌اش است، بازی‌هایی که سخت‌‌تر و فشرده‌‌تر از بازی‌های بارسلونا به نظر می‌رسند. انریکه اما حاضر نشد صحبتی در این خصوص انجام دهد.

وی تأکید کرد: به نتایج نگاه کنید و ببینید که ما در کدام بازی‌های‌مان در لالیگا بازنده بوده‌ایم. در لالیگا همه بازی‌ها سخت هستند و در این مقطع از فصل سخت‌تر هم می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج