سرمربی تیم سایپا اعتقاد دارد هنوز خطر سقوط تیمش را تهدید می کند و چیزی تمام نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین فرکی اول فصل فکرش را هم نمی کرد سایپا در پایین جدول قرار بگیرد و حتی خطر سقوط نیز تهدیدش کند؛ او اما امیدوار است این فصل را با بقای تیمش به پایان برساند و بتواند به آینده خوش بین باشد. صحبت های فرکی را در ادامه می خوانید:

*چهار هفته به پایان فصل باقی مانده و فاصله تیم سایپا با تیم سیاه جامگان پنج امتیاز است. این فاصله می‌تواند حاشیه امنیت نسبتا خوبی باشد اما کافی نیست.


همانطور که شما گفتید هنوز چیزی تمام نشده است. البته باید بگویم جایگاه تیم سایپا به هیچ وجه اینجای جدول نیست. در حال حاضر هم این موضوع ما را اذیت می‌کند و چهار هفته هم باقی مانده که باید نتایج خوبی به دست آوریم. به هرحال ما راضی هستیم به رضای خدا و اگر اشتباهی از سوی ما بوده عمدی نبوده چون تلاش‌مان را کردیم. مجموعه باشگاه و بازیکنان هم زحمت‌شان را کشیدند. واقعیت این است که در ابتدای فصل چنین جایگاه و شرایطی را پیش بینی نمی‌کردیم.


*پیروزی مقابل نفت تهران خیلی به تیم تان کمک کرد. بدون شک اگر سه امتیاز آن بازی را به دست نمی‌آوردید شرایط برای تان سخت‌تر می‌شد.


دقیقا همینطور است. سه امتیاز آن بازی خیلی به ما کمک کرد. ما می‌دانستیم و مصمم بودیم در این بازی باید به پیروزی برسیم. نفت تهران تیم خوبی است که بازیکنان توانمند و مربی خوبی هم دارد. آنها فینالیست جام حذفی هستند و همین مساله نشان‌دهنده پتانسیل بالای شان است. ما برای این پیروزی خیلی تلاش کردیم. امیدوارم با امتیازهای بعدی ارزش این 3 امتیاز را حفظ کنیم. حتی می‌توانستیم گل دوم و سوم را هم بزنیم. به اعتقاد من تا زمانی که به گل رسیدیم مالک بازی بودیم و عملکرد خوبی داشتیم و بعد از گل طبیعی بود که بازی در دست تیم نفت باشد. امیدوارم در بازی‌های بعدی نیز این روند را حفظ کنیم. اما اگر در شرایطی مشابه امروز، ما می‌توانستیم در بعضی بازی‌ها به پیروزی برسیم الان جزو تیم‌های بالای جدول بودیم.


*کدام بازی‌ها؟


در بازی رفت مقابل صبا باید برنده می‌شدیم که به دلیل اشتباه غیر عمد داوری باختیم. در بازی خارج از خانه مقابل پیکان و گسترش تبریز هم مستحق پیروزی بودیم که متاسفانه نتیجه دیگری رقم خورد. ما آنجا امتیاز‌های با ارزشی را از دست دادیم. همه این اتفاقات روی بازیکنان تاثیر روانی منفی می‌گذاشت. ما اگر در یکی از همان بازی‌ها به پیروزی رسیده بودیم امروز شرایط بهتری در جدول داشتیم. ما در آن بازی‌ها به سه امتیاز بازی به شدت نیاز داشتیم که متاسفانه میسر نشد.


*در حال حاضر هم با کسب 6-5 امتیاز می‌توانید تا حدود زیادی خیالتان از بقا در لیگ راحت شود.


ما حداقل به این تعداد امتیاز نیاز داریم. مطمئن بودم با همه مسائلی که داشتیم اگر فشار روحی روانی کمتری را متحمل بودیم خیلی بهتر نتیجه می‌گرفتیم. اما متاسفانه این فشارها ما را اذیت کرد و حالا باید از بازی‌های باقی مانده امتیاز‌های لازم را به دست آوریم.


*این هفته با استقلال خوزستان بازی دارید. بازی با تیمی که نه دغدغه سقوط دارد و نه شانس کسب سهمیه تا حدودی راحت‌تر است و بدون دغدغه.


اتفاقا دغدغه دارد. چرا که آنها در کنار کیفیت بالایی که ارائه می‌دهند آسوده خاطر هم هستند. بازیکنان استقلال خوزستان هیچ نگرانی در لیگ ندارند. در واقع این ما هستیم که خارج از خانه بازی می‌کنیم و به سه امتیاز آن نیاز داریم. توقع ما این است که از تجربیات‌مان در این بازی و سه بازی بعدی‌اش استفاده کنیم.


*در خبرها شنیدیم که ابراهیم صادقی شاید در پایان فصل از دنیای بازیگری فوتبال خداحافظی کند. این بازیکن در این باره با شما صحبت کرده است؟


ابراهیم در این باره با من صحبت نکرده چون زمان ما در تمرین محدود است. صادقی چیزی به من نگفته اما او بازیکن با شخصیتی است و امیدوارم هر تصمیمی که می‌گیرد به صلاحش باشد. به هرحال این یک مساله شخصی است که تمام ورزشکاران یک روز به آن می‌رسند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج