موج

چیدن 11 بازیکن اصلی برای سرمربی تیم‌ملی واقعاً سخت است

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: تیم‌ملی با کی‌روش زیبا و تماشاگرپسند بازی نمی‌کند اما با نتیجه‌گیری‌های این تیم، همه به آن علاقه‌مند شده‌اند.

غلامرضا فتح‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج، درباره عملکرد تیم‌ملی در راه صعود به جام‌جهانی گفت: به نظرم روند حرکتی تیم‌ملی کاملا درست است اما شاید آن چیزی که توقع داریم در جام جهانی 2018 روسیه به وقوع نپیوندد چرا که این آرزوی همه ماست تا تیم‌ملی به مرحله دوم جام جهانی برود اما روند حرکتی تیم‌ملی در بازیهایی که انجام داده این موضوع را نشان نمی‌دهد. البته تفکرات کی‌روش که در این 6 سالی که در ایران است این بوده که اول به نباختن و کم گل خوردن فکر کند و ضمن آنالیز حریف، به آن تیم ضربه بزند.

وی ادامه داد: این مسئله باعث شده تا کارنامه کی‌روش درخشان باشد از طرفی قطر مقابل ایران در بازی هفته گذشته آنگونه که مقابل ما در تهران بازی کرد، بازی نکرد. آنها در بازی رفت انگیزه زیادی داشتند اما در بازی اخیر آن طور نبودند. روی هم رفته به نظرم تیم‌ملی تا اینجا نتایج خوبی گرفته و با توجه به باخت کره‌جنوبی مقابل چین، فکر می‌کنم شانس صعود ما خیلی بیشتر شده و در صورت پیروزی مقابل چین بتوانیم بی‌دردسر به جام جهانی برویم.

این پیشکسوت فوتبال درباره اینکه فوتبال چین نشان داده هر چقدر پیشرفت کرده باشد، معمولا مقابل فوتبال ایران حرفی برای گفتن ندارد، افزود: اگر اشتباه نکنم خود من با تیم‌ملی امید، تیم ارتش و تیم‌ملی بزرگسالان حدود 9 بار مقابل چین بازی کردم که فقط 2 بار مساوی کردیم و بقیه باز‌ی‌ها را بردیم. با این حرف موافقم که فوتبال چین مقابل ما حرفی برای گفتن نداشته اما این تیم چین با گذشته‌ها فرق کرده است؛ آنها یک مربی بزرگ مثل مارچلو لیپی را به کشورشان آوردند که تجربیات بسیار زیادی دارد. در بازی اخیر هم چینی‌ها نشان دادند که حرفهای زیادی برای گفتن دارند. آنها در رده باشگاهی هم عملکرد خوبی دارند و این موضوع نشان می‌دهد که چینی‌ها از پایه به فکر وضعیت فوتبالشان هستند. شاید فکر کنیم که با این شرایط چینی‌ها مقابل ما دست و پا بسته هستند و شاید به این بیاندیشیم که با حضور تماشاگران خودی بتوانیم راحت از سد آنها بگذریم اما با این تفکر دچار دردسر می‌شویم.

فتح‌آبادی در پاسخ به این سوال که از نظر شما موثرترین بازیکنان احتمالی تیم‌ملی در بازی با چین کدام بازیکنان خواهند بود، گفت: خط حمله ما با حضور سردار آزمون و مهدی طارمی فوق‌العاده است. از طرفی در خط دفاع بازیکنان ارزشمند مانند وریا غفوری، مهرداد محمدی و امید ابراهیمی را داریم. خط هافبک خوبی هم داریم و در این شرایط واقعاً چیدن 11 بازیکن اصلی در زمین واقعا سخت است و اگر بازیکنی بازی نکرد نباید ناراحت شود.

پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اینکه با وجود 6 سال حضور کی‌روش در فوتبال ایران، او چه تأثیرگذاری در فوتبال کشورمان داشته است، ادامه داد: شاید با حضور کی‌روش ما از او یاد گرفتیم که تیم منسجمی بسازیم و یاد گرفتیم که مقابل خودسری‌های بازیکنان کوتاه نیاییم. او مقابل بازیکنان، فارغ از نام آنها ایستادگی کرد تا یاد بگیریم که بازیکن باید تابع سرمربی باشد. او در مواضعی که داشت نشان داد که دلایل خاص خودش را دارد. شاید تیم کی‌روش زیبا و تماشاگرپسند بازی نمی‌کند اما با نتیجه‌گیری‌هایی که داشته باعث شده تا همه از فوتبال این تیم لذت ببرند و به آن علاقه‌مند شوند. در روزهایی که باید می‌بردیم، بردیم اما یک چیز را نباید از یاد ببریم و آن اینکه اگر بخواهیم با همین سبک و سیاق در جام جهانی بازی کنیم، مثل دوره‌های قبل بعد از 3 بازی به ایران برگردیم و نهایتاً به این موضوع افتخار کنیم که با یک گل از آرژانتین باخته‌ایم. زیبایی فوتبال به این است که گل‌های زیبا رد و بدل شود و این موضوع به زیبایی فوتبال کمک می‌کند. بهترین‌های فوتبال در دنیا، در جام جهانی دور هم جمع می‌شوند و امیدوارم که تیم‌ملی کشورمان هم با تیمی پرستاره به این مسابقات برود تا همه دنیا از نحوه بازی تیم‌ملی فوتبال ایران لذت ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها