شکست دو بر یک استقلال تهران و نیز تساوی تیم های پرسپولیس و ذوب آهن در این رقابت ها گواه این مدعاست که خط دفاعی فوتبال ایران در نبردهای هوایی با بحران رو به رو است.

به گزارش خبرگزاری موج، روز نخست دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قاره کهن در حالی به پایان رسید که چهار گل دریافتی تیم های ایرانی با ضربات سر و ناتوانی خط دفاعی در دفع این توپ ها حاکی از وجود بحرانی جدی در فوتبال ایران است. امری که به نظر می رسد به پاشنه آشیل فوتبال ایران تبدیل شده است.

شکست دو بر یک استقلال تهران و نیز تساوی تیم های پرسپولیس و ذوب آهن در این رقابت ها گواه این مدعاست که خط دفاعی فوتبال ایران نقص دارد و به ویژه در نبردهای هوایی در محوطه جریمه با مشکل اساسی رو به رو است.

بی شک تیم های باشگاهی و در رأس آن حتی تیم ملی فوتبال ایران هم که از همین باشگاه ها تغذیه می شود دچار همین نقصان هستند و باید درصدد برطرف کردن این مشکل باشند و با رویکردی تازه در تمرینات بتوانند با برطرف کردن آن هم به خود و هم به تیم ملی کمک کنند.

باخت استقلال تهران و تساوی تیم های پرسپولیس و ذوب آهن تلنگری است بر بدنه فوتبال ایران و ثابت می کند که تفکرات دفاعی حاکم بر تیم های ایرانی و عدم پیاده سازی روش های نوین دفاعی در رفع ابهام نقاط کور محوطه جریمه با مشکل رو به رو است و عدم توجه به این مسأله می تواند حتی فوتبال ملی ما را هم با چالش جدی مواجه سازد.

باز شدن دروازه تیم های ایرانی در روز نخست مسابقات بیانگر آن است که هماهنگی کامل بین خطوط دفاع و دروازه بان ها وجود ندارد و حتی خروج های نامطمئن دروازه بان ها مزید بر همین علت است و ثابت می کند که فوتبال ایران در ادامه این رقابت ها و حتی مقدماتی جام جهانی روسیه هم مقابل رقبایش اگر دست به یک استراتژی مناسب دفاعی نزند با بحران جدی رو به رو می شود.   

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج