رقابتهای اسکی در برف در حالی در هوای بورانی پیست اسکی دیزین برگزار شد که تیم روسیه توانست قهرمان مسابقات شود وبه ترتیب تیم های اتریش و لهستان روی سکوی دوم و سوم ایستادند.

 بندیکت دورانت بازیکن تیم ملی والیبال در برف آلمان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در خصوص مسابقات و حضور در ایران و رفتار مردم اظهار داشت: با توجه به اینکه اولین حضور من در ایران بود اما مردم بسیار خون گرم و مهربان بودند و جو بسیار دوست داشتنی در دیزین همراه بود. در مورد مسابقات هم باید بگویم سطح مسابقات بالا بود با توجه به اینکه اولین دوره ای بود که در ایران و آسیا برگزار شد به هر حال ما راضی بودیم که در این تورنمنت شرکت کردیم.

وی در مورد اینکه آیا این رقابت ها که در آسیا و ایران هنوز جا باز نکرده می تواند جایگاهی برای خودش پیدا کند گفت: به هر حال من هم تجربه اولم بود که در ایران شرکت می کردم اما با این وجود دیزین خیلی خوب میزبانی کرد، فکر می کنم این ورزش می تواند با این روند در رقابت های المپیک زمستانی راه پیدا کند.

او در خصوص جایگاه ششمی که کسب کردند خاطر نشان ساخت: من سابقه حضور در 6 دوره مسابقات والیبال در برف را داشتم،  در تورنمنت های قبلی می توانستید یار ذخیره داشته باشید و تعویض انجام دهید، اینگونه یک مقدار نقاط ضعف را پوشش می داد اما در این دوره از مسابقات  همانند والیبال ساحلی باید با دونفر مسابقه صورت می گرفت که کار برایمان دشوار بود من در دوره های قبلی قهرمان شده بودم اما این بار نمی دانم چرا نتوانستیم برای هفتمین بار قهرمان شویم. تیم ما از لحاظ قدرت با دوره های قبل تفاوت چندانی نداشت اما تیم های شرکت کننده بسیار قوی ظاهر شده بودند.

بندیکت دورانت در مورد مربی و اینکه آیا باید یک مربی  در کنار بازیکنان تیم ایران باشد افزود: به هرحال با توجه به اینکه ایران اولین بار است که در این مسابقات شرکت کرده بود خیلی به دور از انتظار نبود با مربی به کنار زمین بیاید در هر صورت ما می خواستیم با بازیکنان تیم بازی کنیم نه مریبان تیم، خیلی خوشحالم که به ایران آمدم و از مهمان نوازی مردم مهربان ایران و دیزین کمال تشکر را دارم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج