موج
کدخبر : ۳۷۲۶۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372698

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان:

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان با تاکید بر لزوم توجه به معاینه فنی خودروها، از فعالیت ۵ مرکز معاینه فنی خودرو‌های سنگین در استان خبر داد و گفت: تردد خودرو‌ها بدون داشتن معاینه فنی در جاده‌ها ممنوع است

به گزارش خبرگزاری موج همدان  به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی وصالی ناصح در بازدید از مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان با تاکید بر  لزوم توجه به معاینه فنی خودروها، گفت: تردد خودرو‌ها بدون داشتن معاینه فنی در جاده‌ها ممنوع است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار و ۲۵۷ دستگاه ماشین آلات سنگین به این مراکز مراجعه کرده‌اند، افزود: پارسال نیز ۷۷ هزار و ۱۳۲ وسیله نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کرده و بررسی شدند.

وصالی با تاکید بر لزوم توجه به معاینه فنی خودروها، ابراز داشت: تردد خودرو‌ها بدون داشتن معاینه فنی در جاده‌ها ممنوع است و باید سیستم فنی و ضریب ایمنی خودرو چک شود چرا که در کاهش تصادفات بسیار مثمر ثمر است.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان، بازدید مستمر از مراکز معاینه فنی خودرو به منظور کنترل و نظارت ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را از اقدامات این اداره کل برشمرد و تأکید کرد: نظارت بر چگونگی عملکرد این مراکز به شکل مستمر از طریق کارشناسان اداره کل انجام می‌شود و در صورت نیاز به تعویض دستگاه‌ها و یا بهره‌گیری از افراد متخصص تذکرات لازم به مدیران این مراکز داده می‌شود.

این مسئول یادآور شد: در این بازدید‌ها نظارت بر دستگاه‌های کنترل تست دود، تست ترمز، لغزش و سرعت، چک کردن تاریخ‌های کالیبراسیون دستگاه‌ها و کنترل نحوه عملکرد آنها، بازدید از محوطه مرکز معاینه فنی و ارائه پیشنهادات برای تسهیلات برای خدمت رسانی در دستور کار است.

در بازدیدی که به همین منظور با حضور محمد سرگزی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از این مراکز انجام شد، بررسی دقیق عملکرد این مراکز و تست خودروها در حضور نمایندگان  و کارشناسان انجام شد که پس از بررسی عملکرد، تذاکرات لازم درخصوص رفع نواقص موجود به مسئولان مراکز داده شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها