موج

علیرضا تکلو مطرح کرد:

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور با اشاره به فرهنگ ترویج کتابخوانی، از لزوم برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، مسابقات کتابخوانی و تبلیغ فرهنگ مطالعه سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علیرضا تکلو،  مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور در بازدید از نمایشگاه کتاب همدان با اشاره به لزوم برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، مسابقات کتابخوانی و تبلیغ فرهنگ مطالعه، گفت: یکی از بزرگترین مشکلات جامعه امروز ما دور ماندن جوانان از کتاب و گذراندن اوقات فراغت در فضای مجازی است که متاسفانه دامن گیر دیگر قشرهای جامعه نیز شده است.

وی افزود: باید با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، نمایشگاه‌های کتاب، مسابقات کتابخوانی و تبلیغ فرهنگ مطالعه از طریق رسانه‌های جمعی و فعالیت گسترده دغدغه مندان این حوزه در فضای مجازی، بیش از پیش، کتاب در سبد خانوارهای ایرانی قرار گیرد.

تکلو از رونمایی کتاب حماسه خونین دانش آموزان همدان در ۳۰ مهر سال ۱۳۵۷ در هفته کتاب سال جاری خبر داد و افزود: همزمان با این هفته، کتاب خیزش دانش آموزان همدان که توسط مرکز اسناد همدان و به همت دکتر ابوالفتح مومن تدوین و گردآوری شده رونمایی خواهد شد.  

وی اضافه کرد: این کتاب به صورت جامع و در قالب مصاحبه با حاضرین در واقعه به روایت این رویداد از زوایای  مختلف پرداخته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان نیز با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان نیاز به ترویج کتابخوانی در جامعه احساس می شود، اظهار کرد: امروز جایگزین‌هایی برای کتاب در جامعه به وجود آمده که می‌تواند آسیب‌های اجتماعی به دنبال داشته باشد.

آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی با بیان اینکه یکی از این جایگزین، سریال‌ها و فیلم‌ها هستند که از کتاب‌ها آمده است، افزود: این در حالی است که ارتباطی که با کتاب ایجاد می‌شود اثرات بسیار مفیدی برای انسان دارد و باید جوانان را به سمت مطالعه و کتاب بیشتر سوق داد.

وی با اشاره به اینکه مطالعه بین ۲ تا ۳ ساعت در روز باعث ایجاد و حفظ نشاط در انسان می‌شود، عنوان کرد: اگر انسان با کتاب ارتباط نداشته باشد دچار فرسودگی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان نیز گفت: نمایشگاه کتاب همدان به صورت یکسره تا ۳۰ آبان ماه در کتابخانه مرکزی همدان پذیرای علاقمندان خواهد بود.

عاطفه زارعی گفت: در این نمایشگاه ۴ هزار عنوان کتاب در بیش از ۲۵ هزار نسخه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته و کتاب‌های موجود در این نمایشگاه تا سقف ۵۰ درصد تخفیف در اختیار مراجعه کنندگان قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها