موج

رضوان سلماسی:

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان با تاکید بر مباحث مرتبط به آموزش شهروندی، گفت: بیلبورد ویژه آموزش شهروندی باید در دستورکار شهرداری قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضوان سلماسی، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان در جلسه فوق‌العاده کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با تاکید بر آموزش شهروندی اظهار کرد: انتخاب جامعه هدف مناسب برای آموزش شهروندی و زمان‌بندی مشخص در راستای تأثیرگذاری حداکثری مورد تأکید کمیسیون است.

امسال عملکرد آموزش شهروندی سازمان‌های شهرداری همدان به‌ویژه سازمان پسماند نسبت به سال‌های گذشته، متفاوف‌تر، تخصصی‌تر و قابل توجه است.

سلماسی با تأکید بر اینکه اثرگذاری و کاربردی بودن از شاخصه‌های این آموزش هاست؛ عنوان کرد: حضور یک نیروی کارشناس و متخصص در حوزه فرهنگی و اجتماعی در هر سازمان ضروری است تا با اشتراک گذاشتن اولویت‌های آموزش شهروندی برای جامعه هدف با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، تخصصی‌تر عمل کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: آموزش شهروندی از اقدامات اثرگذار هر نهاد محسوب می‌شود که برنامه‌ریزی هدفمند و تخصیص اعتبار مناسب همراه با انگیزه نیروهای انسانی را می‌طلبد.

سلماسی با تأکید بر اینکه باید از سرمایه شهر در راستای عملیاتی شدن سیاست‌های شورا و مدیریت شهری بهره‌مند شویم؛ گفت: در نظر گرفتن تعدادی پایه بنر و بیلبورد ویژه آموزش شهروندی باید در دستورکار شهرداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: آموزش ها در صورت کوتاه بودن و در قالب تصویری به بهترین شیوه ممکن، پاسخگو است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه برنامه ریزی و زمان بندی مشخص برای آموزش شهروندی به‌ویژه در رده سنی کودک و نوجوان مورد تأکید است؛ گفت: تمامی مجموعه‌های شهرداری باید عملکرد خود را همسو و همگام با سیاست‌های کمیته آموزش شهروندی پیش گیرند زیرا بدون هماهنگی، کاری پیش نمی‌رود.

نایب رئیس شورای شهر همدان نیز با اشاره به اینکه ضعف در آموزش شهروندی مشهود است؛ گفت:  با توجه به اینکه بیلبورد و پایه بنرها، یکی از منابع درآمدی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری محسوب می‌شوند؛ اما باید منبع درآمد جدیدی هم در این حوزه پیش بینی شود.

حمید بادامی‌نجات با تأکید بر بهره‌گیری از فضای شهری در مبحث فرهنگسازی، افزود: برخی از شهرها، فضاهای تبلیغاتی شهر به‌ویژه بیلبوردها و پایه بنرها را فارغ از نگاه اقتصادی در اختیار بخش‌های مختلف شهرداری به‌منظور بهره‌گیری در حوزه آموزش شهروندی قرار می‌دهند که این مهم باید مورد توجه مدیران شهری همدان نیز قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها