موج

برگزیده نخست سیره معصومین در جشنواره قرآن و عترت در گفتگو با موج؛

برگزیده نخست سیره معصومین در جشنواره قرآن و عترت با بیان اینکه ارتباط با قرآن، می تواند برکات بسیاری برای آدمی به همراه داشته باشد، از سطح بالای مسابقات سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به میزبانی همدان برگزار شد؛ با برگزیدگان  این جشنواره که در سه رده کارکنان، اساتید و دانشجویان، بودند به گفتگو نشستیم؛

فاطمه احمدی،  برگزیده نخست سیره معصومین در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفتگو با موج با اشاره به اینکه از استان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی اراک در جشنواره قرآنی شرکت کرده است، گفت: به لطف خداوند توانستم  در بخش معارفی و رشته ی سیره معصومین علیهم السلام در رده دانشجویان، موفق به کسب رتبه نخست شوم.

احمدی با اشاره به آیه قرآنی اِنَّ القرآن یَهدی لِلّتی هیَ اَقوَم مطرح کرد: همانطور که در قرآن کریم به اثرات حضور قرآن در زندگی و هدایت انسان ها اشاره شده، فعالیت در مسیر قرآن و عترت عنایت بزرگی از جانب خداوند بوده که نصیب من و سایر شرکت کنندگان این جشنواره شد و باعث شده که برکات قرآن و عنایات بی دریغ خداوند را بیش از پیش در زندگی احساس کنیم و به حکمت ها و مقدّرات الهی، با اطمینان بیشتری دل سپاریم.

وی در خصوص سطح مسابقات و در ارزیابی جشنواره عنوان کرد: به نظر  بنده، این دوره از رقابت ها نسبت به سال های گذشته، خیلی سخت تر شده بود که یکی از علت های آن، داوری های ریز بینانه تر و همچنین سطح بالای سوالات بود‌؛  همین امر باعث شد که در اکثر رشته ها ، بسیاری از شرکت کنندگان با وجود اختلاف امتیاز ناچیز با رتبه های برتر ، متاسفانه نتوانند حائز رتبه شوند.

وی خاطرنشان کرد: پاسخگویی های شبانه روزی مسئولین گرامی جشنواره به سوالات و مشکلات شرکت کنندگان، اطلاع رسانی های به موقع و برگزاری مسابقات و مراسم اختتامیه به بهترین نحو ، از نقاط قوت جشنواره بود.

وی یادآور شد: از نقاط ضعف این دوره هم می توان به داوری های به شدت سخت گیرانه در برخی از رشته ها (مانند بخش پژوهشی و فناوری) اشاره کرد که متاسفانه همین امر باعث شد بسیاری از شرکت کنندگان، به مرحله کشوری راه پیدا نکنند و تلاشهایشان بی نتیجه بماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها