مجتبی زینی وند در همدان مطرح کرد:

معاون وزیر آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به ظرفیت دستگاه های مختلف برای پیشبرد اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت، از اینکه شورای آموزش و پرورش می تواند گره گشای مشکلات تاثیرگذار باشد، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مجتبی زینی وند، معاون وزیر آموزش و پرورش در شورای آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۱۰ درصد از دانش‌آموزان کشور در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند، افزود: کارکرد آموزش و پرورش فقط تعلیم و آموزش نیست و یکی از مهم ترین کارکردها و ماموریت های دستگاه تعلیم و تربیت مربوط به حیطه تربیت و رشد شخصیت دانش آموزان است.

 

 شورای آموزش و پرورش، گره گشای مشکلات تاثیرگذار

وی با تاکید بر اینکه در تمام کشورهایی که به دنبال توسعه هستند، آموزش و پرورش اولویت اصلی است، گفت: فرهنگ و آموزش مبنای توسعه جامعه و این توسعه مرهون آموزش و پرورش اثر بخش است.

شورای آموزش و پرورش بهترین بستر برای استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف برای پیشبرد اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت است

زینی وند استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف و مشارکت های مردمی را از جمله مولفه های آموزش و پرورش کارا و اثربخش دانست و گفت: شورای آموزش و پرورش بهترین بستر برای استفاده از ظرفیت دستگاه های مختلف برای پیشبرد اهداف مهم نظام تعلیم و تربیت است.

وی همچنین با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش استان همدان می تواند گره گشای مشکلات باشد، اضافه کرد: حضور مسئولان ارشد استان همدان در شورای آموزش و پرورش می تواند در تصمیم گیری های کلان و گره گشایی از مشکلات تاثیر گذار باشد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی با اشاره به پیشرفت های دستگاه تعلیم و تربیت استان همدان، اظهار کرد: این پیشرفت ها نشان از شورای آموزش و پرورش غنی در این استان دارد.

زینی وند با اشاره به اینکه براساس برنامه ششم سهم مدارس غیر دولتی حدود ۱۵ درصد است، اضافه کرد: استان همدان با توجه به ظرفیت های موجود و پیشرفت های خوبی که داشته می تواند این مهم را محقق کند.

مدارس غیر دولتی مصداق مشارکت مردم در امور آموزش و پرورش هستند

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس غیر دولتی عینی ترین مصداق مشارکت مردم در امور آموزش و پرورش هستند، عنوان کرد: این مدارس همواره پایدار خواهند ماند.

وی افزود: این مهم با افزایش سهم مردم در اداره آموزش و پرورش بیش از پیش عملیاتی می شود.

سرپرست اداره کل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش نیزگفت: توسعه مدارس غیردولتی با محوریت امور فرهنگی و آموزشی دنبال می شود.

سعید صالح اظهار داشت: آموزش و پرورش محور توسعه کشور است و مشارکت بحث اصلی نظام تعلیم و تربیت در دنیاست.

وی در شورای آموزش و پرورش با تاکید بر توجه به امر فرهنگی و آموزشی گفت: فعالیت مدارس غیر دولتی با محوریت این امور است و امیدواریم با مشارکت همگانی روز به روز شاهد کیفیت بخشی به آموزش و پرورش باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها