تفاهم نامه ای مشترک فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه صنعتی به صورت آموزشی دوجانبه منعقد گردید.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، در راستای توانمند سازی و مهارت افزایی دانشجویان و رفع نیاز بازار کار، تفاهم نامه همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه صنعتی منعقد شد.

 

تفاهم نامه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و دانشگاه صنعتی منعقد شد

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ضمن عرض تبریک انتصاب ریاست دانشگاه ، گفت: چه دانشگاه  ،چه  فنی و حرفه ای نسبت به حل مسایل پیرامون منطقه ی  خویش باید واقف باشند .

وهب مختاران با بیان این تعداد 25 کارگاه آموزشی با حضور کارآفرینان مطرح ایجاد کرده ایم بیان داشت: کارآموز پس از حضور و فراگیری در این کارگاه ها به راحتی می تواند درفضای کسب و کار جامعه نقش ایفا کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های ما اشتغال می باشد افزود: بستن این قبیل تفاهم نامه ها باید بتواند  شرایط مطلوبی را در ایجاد اشتغال ایجاد کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان  گفت: با همفکری اساتید دانشگاه ،کارآفرینان و اتاق بازرگانی مرکزی را تشکیل دهیم به جهت  بررسی اینکه چه چیزی را به چه فردی بر حسب نیاز منطقه و مزیت های استان آموزش دهیم.

مختاران با تاکید بر صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال بیان داشت: مرکز آموزش هتلداری و گردشگری غرب کشور با حضور شرکای ملی و بین المللی در خصوص رشته های جدید توانایی پذیرش مهارت آموزان را در صنعت توریسم ، گردشگری و هتلداری دارا می باشد.

در ادامه رییس دانشگاه صنعتی همدان گفت: یکی از سیاست هایی که در دانشگاه ها باید بیشتر پرداخته شود بحث مهارت آموزی می باشد.

حسن ختنلو اظهار داشت : بهترین انتخاب برای دانشجویان جهت کسب مهارت و شغل ، آموزش های فنی و حرفه ای است.

وی بیان داشت: دانشگاه ها را با یک سری معیارهای اشتغال و کارآفرینی ارزیابی کنیم ‌.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها