ظاهر پورمجاهد در گفتگو با موج:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به نقش تسهیلات پرداختی در حمایت از رونق تولید، از شاخص های اقتصادی استان و حمایت بانک های خصوصی از این موضوع سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ظاهر پورمجاهد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در گفتگو با موج با اشاره به اینکه فرمانداری های استان بر روی نتایج گزارش های مربوط به اشتغال و همینطور برنامه های رونق تولید متمرکز هستند، ابراز کرد: شاخص های اقتصادی استان همانند نرخ بیکاری، پرداخت تسهیلات بانکی، میزان اشتغال ایجاد شده و ثبت شده در سامانه رصد و میزان سرمایه گذاری که در استان در حال وقوع است، توسط دبیرخانه کارگروه های مختلفِ اشتغال و سرمایه گذاری استان و ستاد سرمایه گذاری استان ماهانه پایش می شود.

 

هدایت تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن و کشاورزی

پورمجاهد با بیان اینکه  8900 نفر اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است، گفت: در ارتباط با تسهیلات بانکی، تمام تلاشمان بر این است که  بانک ها از منابع خود به واحدهای اقتصادی پرداخت داشته باشند.

وی با اشاره به  برنامه های رونق تولید و هدایت تسهیلات پرداختی به بخش صنعت و معدن و کشاورزی که ماهانه از سیستم بانکی گزارش مربوط به آن اخذ می شود، اظهار کرد: در این باب با بانک ها جلساتی برقرار می شود و یادآوری های لازم به سیستم بانکی و یا بانک های خاص صورت می گیرد تا تقویت بخش تولید همچنان ادامه پیدا کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان افزود: در حوزه سرمایه گذاری در قالب ستاد سرمایه گذاری استان با دبیری اداره کل اقتصاد و دارایی، جلساتی با فاصله زمانی 15 روز برگزار می شود؛ در این جلسات طرح هایی که از تسهیلات ارزی استفاده می کنند مرور می شود.

پورمجاهد در ادامه با اشاره به  برنامه های رونق تولید، مطرح کرد: طرح های بزرگ صنعتی در حال اجرا  و یا طرح هایی که به تازگی آغاز شده اند و نیاز به تسهیلات و یا سرمایه گذاری خارجی و یا داخلی دارند در این جلسات مطرح و معمولا تصمیم گیری لازم اخذ می شود.

وی با اشاره به بازدیدِ طرح های تولیدی شهرستان های استان، از اینکه نتایج بازدیدها به فرمانداران جهت پیگیری های بیشتر ارائه شده است، گفت: فرمانداران طرح ها را بررسی می کنند و اگر نیاز به طرح در ستاد تسهیل استان، شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و .. را داشته باشد اعلام می شود تا تصمیم های لازم در این خصوص اخذ شود.

 

بانک های خصوصی، ادعای خود  بر حمایت از رونق تولید را اثبات کنند

وی با اشاره به  برنامه های رونق تولید، عنوان کرد: نکته مهمی که باید بدان پرداخته شود، موضع تسهیلات بانکی است؛ بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1398 و تسهیلات پرداختی منابع داخلی، توسط سیستم بانکی، باید شتاب بیشتری پیدا کند؛ در 2 ماه ابتدای سال معرفی طرح ها صورت گرفت؛ اکنون گزارشات بانکی باید شفاف شود، تاکید بر این است که سیستم بانکی استان باید همکاری بیشتری را با بخش خصوصی و واحدهای تولیدی صنعتی داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان با اشاره به  برنامه های رونق تولید و بانک های خصوصی که منابع استان را در اختیار دارند، گفت: این بانک ها باید همراهی بیشتری را با واحدهای صنفی و تولیدی استان داشته باشند؛ بانک های خصوصی باید ادعای خود را مبنی بر کمک به رونق تولید اثبات کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها