سید سعید شاهرخی:

استاندار همدان با اشاره به برجام و موضوعات مرتبط به آن، از تلاش در راستای رونق تولید، بهبود وضعیت معیشت مردم استان و عمل به سند راهبردی استان جهت اشتغال پیش بینی شده، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان با اشاره به تلاش در مسیر توسعه استان همدان و تشکر از مدیران و مسئولان دستگاه های دولتی به واسطه خدماتی که انجام می دهند، ابراز کرد: رسیدگی و رفع مشکلات مردم در راستای رفاه و بهبود وضعیت معیشتی آن ها از اولویت های ما در استان است و با داشتن نگاهی مقدس به انجام وظایف مربوطه، می توان فلسفه وجودی خود را تنها در خدمت به مردم، تعریف کرد.

شاهرخی با اشاره به اینکه دولت ها در راستای خدمتگذاری به مردم برگزیده می شوند، گفت: در دولت تدبیر و امید که براساس شعارعقلانیت، اعتدال، صداقت و شفافیت در دوره  یازدهم و دوازدهم پا در این عرصه گذاشت.

وی با اشاره به شعارهای مذکور در دولت تدبیر و امید، مطرح کرد: در جایگاهی که قرار گرفته ایم بایستی تمامی واژه های نیکو و اثرگذارِ مطرح در شعار را، در برنامه های خود محقق کنیم؛ نتیجه تلاش در تحقق شعارهای مورد نظر در دولت، مدیریتی مطلوب  و رضایتمند را ممکن خواهد کرد.

استاندار همدان با اشاره به توسعه استان همدان و بیان اینکه در ابتدای دولت دوازدهم، شاهد رشد اقتصادی و گشایش فراوانی در امور بودیم، عنوان کرد: معاهده برجام که در راستای تعامل با دنیا و تقویت سیاست خارجی کشور، بود، شکل گرفت؛ در سیاست داخلی نیز در بین نیروهایی که وفادار به نظام بودند و خط مشی دولت را دنبال می کردند، همکاری، وحدت، همدلی و همگرایی، حاصل شد.

 

خروج آمریکا از برجام در جهت اعمال فشار حداکثری بر مردم

شاهرخی در ادامه افزود: خوشبختانه برجام ، فضایی را به وجود آورد که روحیه استکباری و زورگویی آمریکا بیش از پیش روشن شد؛ همینطورنمایان شد کشوری که خود را مدعی قانون می داند و میزبان سازمان ملل معرفی می کند، چگونه بطور یکجانبه معاهده را نقض و از آن خارج می شود و تحریم های شدید و بی سابقه ای را جهت اعمال فشار بر ایران به کار می گیرد.

وی با اشاره به تلاش در مسیر توسعه کشور، اضافه کرد: آمریکایی ها در محاسبات خود به این نتیجه رسیدند که برجام فرصت های قابل توجهی را برای  ایران بوجود آورده بود، آنچنانکه توسعه را با شتابی افزون همراه کرده بود؛ آقای ترامپ درصحبت های خود در پی اینکه بدترین توافقنامه تاریخ با ایران امضا شده است، از این توافقنامه به این امید که بتواند با اعمال فشار حداکثری و محدودیت در صادرات و واردات، جدایی مردم از حاکمیت را سبب شود، خارج شد.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به مواضع شجاعانه و انقلابی رهبر معظم انقلاب و تدابیر واقدامات دولت تدبیر و امید به عنوان نهادی که در صدر جنگ اقتصادی با آمریکا قرار گرفت، گفت: با توجه به  شرایطی که برای تولید کنندگان به وجود آمد، اما آن ها با همان امکانات محدود، همچنان به فعالیت خود ادامه دادند؛

همچنین با صبر و استقامت مردم در برابر اهداف شوم استکبار، تمامی نقشه های آن ها در جشن چهلمین سالگرد  انقلاب اسلامی نقش برآب شد و این امرهمدلی و وحدتی افزون را را در بین مسئولان و مردم به وجود آورد و حاصل این شرایط سخت چیزی جز پیروزی و سرافرازی برای مردم کشورمان نخواهد بود.

شاهرخی با اشاره به توسعه استان همدان و بیان اینکه در راستای مقابله با تحریم ها، در استان همدان سعی بر آن بوده است که تمرکزی حداکثری بر امر اشتغال و بهبود وضعیت معیشت مردم باشد، گفت: با تمام توان، سعی بر حمایت از تولیدکنندگان و ارتقای تولید داشته ایم و در این مسیر، تلاش کرده ایم واحدهای  جدیدی را راه اندازی کنیم.

 

تلاش تولیدکنندگان در ارتقای تولید و بهره وری

وی با اشاره به مراجعاتی که نشان از تلاش تولیدکنندگان در ارتقای تولید و بهره وری بیشتر دارد، مطرح کرد: تولید کنندگان ما به دنبال راه های جدید تولید و افزایش ظرفیت ها هستند؛ امروز مفتخریم که اعلام کنیم، هیچ واحد تولیدی به علت تحریم ها با وجود مشکلاتی که موجود است، تعطیل نشده است.

استاندار همدان با اشاره به تلاش درمسیر توسعه استان همدان افزود: با تجهیز واحدهای تولیدی و ابلاغیه به بانک ها برای ارئه تسهیلات تکلیفی به تولیدکنندگان، توانستیم نیازهای آن ها را تا حد زیادی تامین کنیم.

شاهرخی با اشاره به  تشدید تحریم ها، گفت: با توجه به شدت یافتن تحریم ها، توان خود را مضاعف کرده ایم؛ در سال رونق تولید، پیش بینی 7 هزار میلیارد تومانی در راستای سرمایه گذاری های جدید کرده ایم.

وی در ادامه افزود: با توجه به پیش بینی  های انجام شده، ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی فرسوده و یا راکد و یا واحدهایی که نیاز به تسهیلات و تجهیزات دارند را در راستای رونق تولید شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به واحدهایی تولیدی که در گذشته تعطیل شده اند، ابراز کرد:  بنا داریم، واحدهای مذکور را در همان رشته احیا و راه اندازی کنیم؛.

استاندار همدان با اشاره به تلاش در مسیر  توسعه استان همدان، افزود: برخی از کالاها و دستگاه ها منسوخ شده اند که بایستی از لحاظ ساختاری تغییر پیدا کنند و طرح هایی که به  دلیل بدهی و فروش نرفتن تولیدات، راکد شده بودند را به بانک ها معرفی و ابلاغ شده است که جهت تولیدکنندگان تسهیلات در نظرگرفته و سختگیری نکنند.

 

مسیر توسعه در استان را با قدرت طی خواهیم کرد

شاهرخی با بیان اینکه شاخص های  اقتصادی در استان گویای این هست  که نسبت به استان های دیگر کشور شرایط محدودی داریم، گفت: با این وجود مسیر توسعه در استان را با قدرت طی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: با افتخار اعلام می کنیم که استان همدان در رتبه های نخست رشد اقتصادی کشور قرار گرفته است و گویای این امر است که مردم استان به دنبال کارو تلاش هستند ونرخ اشتغال استان رو به افزایش است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه در فصل بهار که  فصل کاشت و برداشت است، نرخ بیکاری کمتراست، گفت: نرخ بیکاری را نسبت به فصل های مختلف سال محاسبه می کنند که امکان دارد در فصول مختلف سال متغیر باشد و نرخ اعلام شده در مورد استان همدان از سوی سازمان آمار اعلام شده است.

شاهرخی با اشاره به تلاش در مسیر توسعه استان همدان و بیان اینکه استان برای توسعه باید برنامه مدون داشته باشد، گفت: جذب سرمایه گذاری نخستین اولویت ما در راه توسعه استان است که بر اساس آن در مدت سه سال باید ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در استان سرمایه گذاری شود.

وی با اشاره به اینکه دومین اولویت ما توسعه، تسهیل و رفع موانع صنعت استان است، عنوان کرد: به دنبال احیای نزدیک به یک هزار واحد فعال، نیمه فعال ، تعطیل شده و واحد های قابل ارتقا هستیم.

شاهرخی اضافه کرد: با وجود تمام مشکلات موجود، استان همدان به عنوان یک کارگاه بزرگ زمینه های ایجاد اشتغال را دارد و در حوزه راه بیش از ۱۰ طرح مهم ملی در دست اجرا داریم که زیرساخت های استان را متحول می کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک هزار هکتار فضا در منطقه ویژه اقتصادی آماده سرمایه گذاری است، گفت: در کل کشور چهار شهرک برای راه اندازی شهرک های فناور های‌ تک تخصیص اعتبار شده که یکی از آن در همدان است که امیدواریم با استفاده از آن علم را به ثروت تبدیل کنیم.

استاندار همدان با اشاره به توسعه استان همدان، گفت: شهرک بنکداری همدان به عنوان بار انداز غرب کشور است و حتی می تواند اقلام مورد نیاز کشورهای همسایه غرب کشور را تامین کند.

شاهرخی ادامه داد: پس از گذشت چند ماه از باران های سیل آسای نوروز ۹۸ حدود هشت هزار واحد مسکونی بازسازی و تعمیر شده است که در نوع خود یک رکورد شکنی است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۱۰ میلیون متر مکعب آب را ذخیره کردیم ابراز امیدواری کرد: سد نعمت آباد تا پایان سال بهره برداری شود.

استاندار همدانبا اشاره به تلاش درمسیر توسعه استان همدان، افزود: ۳۰ نوع مواد معدنی را در استان بهره برداری می کنیم و در حوزه معدن ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح در دست اجرا داریم.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها