صفی الله صفایی عنوان کرد:

رئیس دانشگاه پیام نور همدان با اشاره به اعطای وام های 4.1 درصدی و سهولت در انتخاب رشته از سوی دانشجویان پیام نور، از اینکه مؤسسات فراگیر پیام نور فعال در سطح شهر مجوز ندارند، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، صفی الله صفایی، رئیس دانشگاه پیام نور همدان با اشاره به اعطای وام های 4.1 درصدی و سهولت در انتخاب رشته دانشگاه پیام نور، درباره انتخاب رشته و پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اظهار کرد: بیش از 500 مرکز پیام نور در سطح کشور و 40 نمایندگی در خارج از کشور وجود دارد.

 

 اعطای وام های 4.1 درصدی و سهولت در انتخاب رشته در دانشگاه  پیام نور

صفایی در ادامه برخی از مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور را برشمرد و گفت: پایین بودن میزان شهریه دانشجویی، اختیاری بودن حضور در کلاس های نظری، اعطای وام های 4.1 درصدی، سهولت در انتخاب رشته و میهمانی در شهریه های مورد نظر و اختصاص سهمیه 30 درصدی در آزمون های استخدامی کشور به فارغ النحصیلان دانشگاه پیام نور از جمله مزایای تحصیل در این دانشگاه است.

 همچنین ۲ مرکز رشد در دانشگاه های پیام نور تویسرکان و ملایر، مرکز نوآور در دانشگاه پیام نور اسدآباد و نهاوند راه اندازی شده است.

وی با اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور و بیان اینکه ۱۲ شرکت فن‌آور سال گذشته در دانشگاه های پیام نور استان همدان فعال شده است افزود: چهار ایده پارک در ملایر، نهاوند، همدان و تویسرکان برگزار شد که مهمترین آنها در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه و برگزاری ایده پارک با همکاری شرکت صنعتی سحر بود.

وی تعداد دانشجویان تحصیلکرده در دانشگاههای استان را اعلام کرد و افزود: از زمان تأسیس پیام نور تا کنون 41 هزار دانشجو در دانشگاههای پیام نور استان تحصیل کرده اند و همه دانشجویان این دانشگاه بومی هستند.

 

تسهیلات اعطایی از سوی صندوق قرض الحسنه مهر ایران 

صفایی با اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور، و تسهیلات اعطایی از سوی صندوق قرض الحسنه مهر ایران افزود: از سوی این مؤسسه نیز برای مقاطع کارشناسی تا سقف یک میلیون تومان و کارشناسی ارشد 2 میلیون و 800 هزار تومان در هر نیمسال تسهیلات اعطا می شود.

رئیس دانشگاه پیام نور همدان کسب رتبه برتر کانون هلال احمر مرکز همدان را اعلام کرد و گفت: این کانون در جشنواره رویش در میان 68 مرکز دانشگاهی کشور به عنوان کانون برگزیده انتخاب شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان یادآوری کرد: زمانی تعداد دانشجویان این دانشگاه ۲۶ هزار نفر بود اما هم اینک به ۱۳ هزار نفر کاهش یافته است با این وجود این میزان دانشجو با امکانات متوازن است. 

صفایی در ادامه بیان کرد: رسول زارعی در رشته حسابداری از پیام نور مرکز کبودراهنگ، رتبه اول کنکور سراسری در مقطع ارشد را کسب کرده و رضا زارعی دانشجوی مرکز پیام نور اسدآباد بهترین بازیکن بسکتبال سه نفره جهان شده است.

 

 رتبه اول برگزاری آزمون های سراسری 

صفایی با اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور افزود: در حوزه آموزشی دانشگاه پیام نور همدان اقدام به برگزاری آزمون های کنکور سراسری، آزمون های کارشناسی و دکترا کرده است و این دانشگاه امسال رتبه اول برگزاری آزمون های سراسری را در کشور کسب کرد. 

وی در ادامه رشته های این دانشگاه را معرفی کرد و یادآور شد: متقاضیان می توانند تا 28 شهریور از طریق سایت سازمان سنجش در 76 رشته در مقطع کارشناسی و گروههای آموزشی ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبانهای خارجه ثبت نام کنند.

وی اظهار داشت: رسول زارعی دانشجوی پیام نور مرکز کبودراهنگ موفق به کسب رتبه اول کنکور در مقطع ارشد رشته حسابداری شد همچنین استان همدان بیشترین دانشجوی شرکت کننده در مسابقات قرآنی را داشته است. 

 

راه اندازی ۱۱ هسته کارآفرینی در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور همدان ادامه داد: این دانشگاه از نظر کیفی جزو دانشگاه خوب کشور است همچنین ۵۷ آزمایشگاه به متراژ یک هزار و ۴۰۰ متر مربع با دستگاه های آزمایشگاهی پیشرفته فعال دارد.

صفایی با اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور، گفت:در حوزه آموزشی دانشگاه پیام نور همدان اقدام به برگزاری آزمون های کنکور سراسری، آزمون های کارشناسی و دکترا کرده است و فعالیت برخی از دانشگاهها از جمله در شهر دمق از توابع رزن توجیه اقتصادی برای پیام نور ندارد ولی وجود آنها یک نماد و نهاد فرهنگی است بنابراین آن را سر پا نگه داشته‌ایم.  

 

 ۶۴ درصد دانشجویان پیام نور همدان دختر هستند

وی ادامه داد: ۶۴ درصد دانشجویان پیام نور همدان دختر هستند و برخی از خانواده ها از منظر اجتماعی امکان تحصیل دختران در شهرهای دیگر را نمی‌دهند بنابراین وجود برخی دانشگاه ها با وجود نداشتن توجیه اقتصادی ،زمینه تحصیل این افراد در دانشگاه محل سکونت را فراهم کرده است.

صفایی افزود: ۱۲۰ عضو هیات علمی به صورت مربی و  استادیار در دانشگاه پیام نور استان همدان مشغول به تدریس و فعالیت پژوهشی هستند. 

وی با اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور و بیان اینکه هزینه تحصیل در این دانشگاه  بسیار پایین است، گفت: شهریه ماهانه یک مهد کودک بین ۲ تا سه میلیون ریال است در حالیکه دانشگاه پیام‌نور برای هر ترم در مقطع کارشناسی حدود ۶ میلیون ریال دریافت می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان ادامه داد: شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی هر ترم ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و کارشناسی ارشد ۲۲ میلیون ریال است با این وجود وام‌هایی برای دانشجویان پیش‌بینی شده است. 

 

12 هزار و 358 دانشجو در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور

صفایی با بیان اینکه امروز بدون هیچ دغدغه می توان در دانشگاه پیام‌نور نامنویسی کرد،گفت: این دانشگاه دارای ۱۲ واحد مرکز، ۱۲ هزار و ۳۵۸ دانشجو در مقطع کارشناسی و یک هزار و ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است

صفایی با اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور بیان کرد: تعداد رشته محل کارشناسی این دانشگاه ۲۶۳ رشته و امسال نیز رشته فیزیک هسته ای در پیام نور همدان دایر شد. 

رئیس دبیرخانه دانشگاههای پیام نور منطقه 4 و همدان در ادامهبا اشاره به مزایای دانشگاه پیام نور، بیان کرد: بانک صادرات، اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی را برای اعطای تسهیلات به دانشجویان پیام نور اختصاص داده و حداکثر مبلغ تسهیلات برای مقطع کارشناسی در هر نیمسال یک میلیون تومان، حداکثر مبلغ تسهیلات اختصاص یافته برای مقطع کارشناسی ارشد در هر نیمسال 2 میلیون و 800 هزار تومان و تسهیلات اعطایی به مقطع دکترای تخصصی در هر نیمسال 7 میلیون و 500 هزار تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها