مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان با اشاره به رتبه ششم استان همدان در مقاوم سازی مدارس، از وضعیت مدارس استان همدان، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، فرزاد تیموری، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همدان با اشاره به  رتبه ششم در مقاوم سازی مدارس استان همدان، با بیان اینکه در بازسازی و مقاوم سازی، مدارسی که سازه آنها وضعیت بدی دارند در اولویت قرار دارند، افزود: به لحاظ مقاوم‌سازی مدارس، استان همدان در بین دیگر استان ها در وضعیت خوبی است و 60 درصد از مدارس را دربرمی گیرد.


 رتبه ششم استان همدان در مقاوم سازی مدارس

وی با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم 40 درصد باقی مانده از مدارس نیازمند به بازسازی را با توجه به اعتبارات ملی، استانی و همچنین مشارکت خیرین مدرسه‌ساز بازسازی کنیم، ادامه داد: طبق قانون برنامه ششم توسعه، استفاده از صندوق ذخیره ارزی برای نوسازی مدارس پیش‌بینی شده است که امیدواریم از این طریق بودجه لازم برای نوسازی مدارس صورت بگیرد.

تیموری  با اشاره به مقاوم سازی مدارس استان همدان، درباره وضعیت مدارس استان همدان به لحاظ استفاده از بخاری‌های نفتی، خاطرنشان کرد: با توجه به اقداماتی که در سال‌های گذشته در استان همدان صورت گرفت، در دهه مبارک فجر سال 97 تمام بخاری‌های نفتی مدارس استان حذف و با بخاری‌های گازی یا شوفاژی جایگزین شدند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان درباره اقدامات صورت گرفته در پنج ماهه اول سال 98 نیز گفت: تعمیر سیستم‌های گرمایشی، خرید تجهیزات لازم و توزیع آن‌ها بین مدارس، تعمیر نیمکت‌ها و صندلی‌های دسته‌دار مدارس و ادامه پروژه‌های در درست اقدام از جمله فعالیت‌های پنج ماهه اول سال 98 است.

تیموری با بیان اینکه مدارس عشایری دارای مشکلاتی بود که در پنج ماهه اول سال 98 با خرید صندلی فایبرگلاس و تحویل آن به مدارس عشایری این مشکلات رفع شد، اضافه کرد: در اقدامات صورت گرفته در پنج ماهه سال 98 از منابع دولتی و ملی و همچنین از خیرین مدرسه ساز کمک گرفته شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان  با اشاره به مقاوم سازی مدارس استان همدان، درباره مدارس کانکسی نیز گفت: بر اساس اولویت شروع به جایگزینی این مدارس کردیم که خوشبختانه تا کنون 18 مدرسه جابه‌جا شده است و 38 مدرسه کانکسی باقی مانده است که 32 عدد از آنها به عنوان مستقل و به صورت مدارس کوچک و یک کلاسه اند که اکثر آنها زیر 15 نفرند و نیز 6 مدرسه به عنوان غیر مستقل است که  در حیاط مدرسه به عنوان کلاس یا نمازخانه استفاده می‌شود.

تیموری  با اشاره به مقاوم سازی مدارس استان همدان و بیان اینکه جا به‌جایی 18 مدرسه کانکسی با اعتبار دولتی و خرین مدرسه‌ساز صورت گرفته است، افزود: در برنامه داریم تا باقی مانده مدارس کانکسی را نیز طی بازه دو تا سه ساله جابه‌ج