موج
کدخبر : ۲۹۲۱۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-292170

حسن محمدی در گفتگو با موج:

حسن محمدی از اهالی روستای شاکندی با اشاره به خسارت های ناشی از بارش های اخیر در روستای شاکندی، از عملکرد بنیاد مسکن در این روستا به جهت ساخت و سازها ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، حسن محمدی ، از اهالی روستای شاکندی (از روستاهای شهرستان ملایر) و یکی از اعضای حزب اراده ملت ایران( حامای همدان) که به گفته تعداد زیادی از اهالی روستا، همواره در رفع مشکلات حادث و روی داده در روستا، فردی پیگیر و موثر بوده است،  در گفتگوی اختصاصی با موج با اشاره به عملکرد بنیاد مسکن در روستای شاکندی، از چگونگی وضعیت ناشی از سیلاب اخیر در روستای شاکندی تا ساخت و سازی که هم اکنون توسط بنیاد مسکن در حال انجام است، اظهار داشت:

از اوایل فرورین ماه، بارش های سنگینی ازبرف و باران در منطقه اتفاق افتاد؛ روستای شاکندی نیز از این موضوع در امان نماند و سهم اش از سیلاب های اخیر، ویرانی و خرابیِ فراوان بود؛

شاکندی 4

رضایت از عملکرد بنیاد مسکن در روستای شاکندی

بر اثر بارش های سنگین برف، خانه های مسکونی روستائیان، که از ساختی کاه گلی برخوردار بودند به شدت از رطوبت حاصل، تاثیر پذیرفتند؛ دیری نپائید که با ویرانه هایی از منازل مسکونی روبرو شدیم.

این بارش ها به نحوی رخ داد که روستای شاکندی قادر به برقراری هیچگونه ارتباطی با دنیای خارج نبود و در برخی نقاط ارتفاع برف به 1.5 متر می رسید، با پیگیری هایی که توسط بنده و حزب حاما در این منطقه صورت گرفت، هلال احمر توسط خودروهای مخصوصی  که در اختیار داشت توانست به جهت کمک رسانی وارد روستا شود.

روستای شاکندی

بعد از مدتی که بارش ها متوقف شد و اوضاع از این منظر روبه سکون گرائید، با پیگیری ها یی که در این راستا بر عهده داشتم با مراجعاتی مکرر و پی درپی به نهاد های مرتبط، برای هر یک از آسیب دیدگان روستای شاکندی پرونده ای به جهت بهره از تسهیلات موجود، تشکیل دادم.

پس از گذشت بازه ای از زمان مهندسان بنیاد مسکن ملایر در محل حضور پیدا کردند و به ارزیابی خرابی های موجود پرداختند.

محمدی با گلایه از روند بروکراسی که پیشروی پروژه را با کندی روبرو کرده بود، گفت: عملکرد بنیاد مسکن ملایر مورد رضایت اهالی روستای شاکندی است و طی این مدت رئیس ستاد بازسازی، مهندسان عمرانی و مهندسان ناظری همچون، جلیلی، فریدونی، رضایی مقدم، بیات، برخوردارو گودرزی و... کمال همراهی و حمایت را از آسیب دیدگان این روستا به جهت اجرای درست و صحیح پروژ ه ها، به عهده داشته اند و از آن ها کمال تشکر را داریم.

فریدونی، مهندس ناظر پروژه های روستای شاکندی در گفتگو با خبرنگار موج، با بیان اینکه به جهت پیشبرد این پروژه ها در روستای شاکندی به  آن ها تسهیلاتی تعلق گرفته است، اظهار داشت: به میزان مبلغ 40 میلیون تومان به واحدهای احداثی وامی 15 ساله تعلق گرفته است و 16 میلیون تومان هم وام بلاعوض به جهت تحقق هر پروژه و واحد مسکونی درنظرگرفته شده است که 10 میلیون تومان آن وام بلاعوض احداثی است و 6 میلیون هم به اسکان های موقت تعلق می گیرد که با پیشرفت مرحله به مرحله پروژه این وام، واگذار می شود.

شاکندی 2

فریدونی با اشاره به ساخت و سازهای روستای شاکندی و اینکه در این زمینه به هر واحد مسکونی 160 کیسه سیمان، هدیه رهبری نیز اهدا می شود، افزود: هر واحد مسکونی به متراژ 60 متر، از نقش پروانه و هزینه مهندسی رایگان برخوردار می شود و با درنظرگرفتن واحدی بیش از 60 متر تنها هزینه طراحی به دفتر مهندسی پرداخت می شود.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    سلام ازاینکه از روستای ماحمایت کردین کمال تشکردارم داوری اردهالی روستای شاهکندی

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها