وحید علی‌ضمیر:

معاون خدمات شهری شهرداری همدان از دفن 20 تن کیسه پلاستیک حاصل از پسماندهای شهر همدان، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، وحید علی‌ضمیر، معاون خدمات شهری شهرداری همدان  با اشاره به دفن 20 تن پلاستیکِ حاصل از پسماند در شهر همدان، اظهار داشت: با توجه به تجزیه پذیری بسیار سخت و زمان بر کیسه پلاستیکی، به جهت کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی ، آموزش و فرهنگسازی لازم است.

 

20 تن پلاستیک، روزانه در همدان دفن می شود

وی ادامه داد: فروشگاه‌ها می‌توانند در استفاده نکردن از پلاستیک پیش‌قدم شوند، مردم باید از این فروشگاه‌ها بخواهند که پلاستیک کمتری تولید کنند، رسانه‌ها نیز باید به این موضوع به عنوان یک مطالبه مردمی نگاه کنند تا زمینی عاری از پلاستیک داشته باشیم.

وی با اشاره به پویش همه داناییم برای نه به کیسه‌های پلاستیکی،  گفت : همدان باید به عنوان شهری بدون پلاستیک باشد که این مهم با کمک مردم ممکن می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان تصریح کرد: حذف کیسه‌های پلاستیکی به طور کامل امکانپذیر نیست، اما می‌توان کم کم میزان آن را کاهش داد و کیسه‌های پارچه‌ای و پاکت‌های کاغذی قابل بازیافت را جایگزین آن کرد.

علی‌ضمیر با اشاره به دفن 20 تن پلاستیک، روزانه در همدان، بیان کرد: به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون کیسه‌های پلاستیکی (۲۱تیرماه)، سازمان مدیریت پسماند نیز اقدام به برگزاری مراسمی در روز 20 تیر ماه از ساعت 18:30 در خود سازمان می‌کند. 

وی افزود: این مراسم با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری با حضور هنرمندان  و ایجاد لحظات شاد برای شهروندان با هدف استفاده بهینه، بازیافت و استفاده مجدد از پلاستیک برگزار خواهد شد.

علی‌ضمیر با اشاره به دفن 20 تن پلاستیک، روزانه در همدان، خاطرنشان کرد:  همشهریان عزیز می‌توانند پسماندهای خشک خود را به ایستگاه‌های بازیافت که در سطح شهر وجود دارند تحویل دهند و در قبال آن پول نقد یا شوینده، لوازم‌التحریر و کارت‌های قرعه‌کشی فصلی دریافت کنند و شهروندان فعال در امر تفکیک پسماند از مبداء در ویژه برنامه‌های به اجرا درآمده معرفی و جایزه به ایشان اهداء می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها