موج

سراجق عنوان کرد:

دبیر اجرایی جشنواره شهروندان برگزیده همدان از جشنواره شهروند برگزیده به عنوان یک تکه از پازل مدیریت شهری یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رضا سراجق ، دبیر اجرایی جشنواره شهروندان برگزیده همدان در ویژه‌برنامه تلوزیونی جشنواره شهروندان برگزیده همدان، با اشاره به اینکه  سال دوم جشنواره شهروندان برگزیده در دوره پنجم شورا برگزار می‌شود، اظهار داشت: با در نظر گرفتن ارزیابی کارشناسانه جشنواره سال گذشته در قالب چالش‌ها و ظرفیت‌های موجود، امسال ترکیب و نحوه برنامه‌ریزی‌ها با هدف رفع نواقص و تقویت ظرفیت‌ها بود تا امور جشنواره با حداقل ضعف و حداکثر قوت، پیش رود.

 

جشنواره شهروند برگزیده، یک تکه از پازل مدیریت شهری

سراجق مطرح کرد: جشنواره شهروندان برگزیده همدان، در راستای سیاست‎های کلان شورای شهر و به دستور شهردار همدان، در سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری در حال پیگیری است.

وی عنوان کرد: شورای سیاستگذاری امسال با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مناسب تمامی مجموعه‌ها و افرادی که در حوزه مدیریت شهری همدان تأثیرگذار هستند؛ شکل گرفته است و از سوی دیگر ۳ کمیته اجرایی، علمی داوری و تبلیغات و اطلاع‌رسانی با حضور افراد متخصص و مجرب، مباحث اجرایی و داوری جشنواره را پیگیری می‌کنند.

دبیر اجرایی جشنواره شهروند برگزیده، افزود: گاهاً انتظارات بر این است که اهداف تعریف شده مباحث فرهنگی، مورد پیش‌بینی قرار گیرد؛ اما باید گفت که شیوه رسیدن به این اهداف بستگی به تعاریف برنامه‌ها در زمان مقرر دارد و از سوی دیگر مباحث فرهنگی اکثر مواقع، ممکن است زمان‌بر باشد.

سراجق گفت: معتقدم اجرای جشنواره شهروند برگزیده، یک تکه از پازل طراحی شده مدیریت شهری است که از این‌رو  آموزش شهروندی، شورای اجتماعی محله و پیوست‌نگاری فرهنگی از شاخص‌ترین سیاست‌گذاری‌های دوره پنجم شورای شهر همدان محسوب می‌شود و هر یک مکمل یکدیگر خواهند شد تا در زمان مناسب، شاهد بهره‌برداری صحیح آنها در سطح جامعه باشیم.

وی تصریح کرد: امسال هم به مانند سال گذشته امسال رویکرد جدی رسانه‌ها در راستای تبیین اهداف جشنواره ارزشمند و ستودنی است که در کنار مدیریت شهری و پا به پای آنها در حال حرکت هستند؛ از این رو این رویداد فرهنگی و اجتماعی به جشنواره رسانه ای تبدیل شده و در عمق خانه‌های مردم نفوذ پیدا کرده است. 

وی عنوان کرد: آغاز تبلیغات جشنواره شهروند برگزیده در عید بزرگ فطر امسال، روز خوش یومنی برای این جشنواره محسوب می‌شود و ۲۰ تیرماه آخرین مهلت ثبت‌نام اعلام شده است؛ اما بنا به تصمیم شورای سیاست‌گذاری و استقبال خوبی که از سوی مردم همدان شاهد بودیم، شاید تمدید ثبت‌نام جشنواره تا چند روز دیگر مشخص شود. 

دبیر اجرایی جشنواره شهروند برگزیده افزود: تبلیغات جشنواره امسال در اشکال مختلفی مورد پیگیری قرار دارد؛ در ابتدای امر فضای شهری با نصب بیلبوردها و بنرها، بهره‌گیری از ناوگان حمل‌ونقل عمومی، ایستگاه‌های انتظار اتوبوس و تاکسی و قرار دادن کانتر تبلیغاتی جشنواره در گردهمایی‌ها و جشن‌های سطح شهر و از سوی دیگر پوشش رسانه‌ای جشنواره در فضای مجازی به صورت تخصصی در حال انجام است.

سراجق گفت: وارد کردن کد دستوری ٩٠٠۴٠٠*۶۶۵۵* با گوشی همراه، امکان ثبت‌نام را برای شهروندان تسهیل کرده است.

وی با بیان اینکه ویژه‌برنامه تلویزیونی «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» با عنوان «شب‌های هگمتانه» به صورت مشارکتی توسط صداوسیما و شهرداری در حال انجام است که بازخوردهای مثبت و اثربخشی را دریافت کرده‌ایم، اظهار داشت: ساخت موشن گرافیک نحوه ثبت‌نام در سایت جشنواره با هدف آموزش و آشنایی شهروندان به منظور ثبت‌نام در سایت در نظر گرفته شده است.

دبیر اجرایی جشنواره شهروند برگزیده مطرح کرد: شهروندان با حضور در دبیرخانه جشنواره شهروند برگزیده واقع در مرکز همایش‌های قرآنی و بین‌المللی شهر همدان و ۱۵ فرهنگسرای وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در سطح محلات (تجهیز امکانات ثبت‌نام در این مجموعه‎‌های فرهنگی) و مراجعه به سایت جشنواره به آدرس www.TCF.hamedan.ir می‌توانند نسبت به عضویت در سایت، در قالب خوداظهاری و معرفی سایر شهروندانی که فعالیت و خدمات ارزنده‌ای را در اشاعه و تحکیم فرهنگ شهروندی انجام داده‌اند، اقدام کنند و مدارک و مستندات مورد نیاز را به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل سکونت خود تحویل دهند.

سراجق تصریح کرد: یادآوری‌ می‌کنم؛ شهروندانی که در قالب خوداظهاری ثبت‌نام کرده‌اند، قطعا روند را طی می‌کنند و مدارک مورد نیاز را در اختیار دبیرخانه جشنواره قرار خواهند داد؛ اما سایر شهروندان که از طریق معرفی دیگران، کاندیدای شهروند برگزیده هستند، قطعاً طی تماس تلفنی، مطلع خواهند شد تا مدارک خود را به دبیرخانه جشنواره یا فرهنگسراها ارائه دهند.

وی اظهار داشت: در پایان از همه شهروندان تقاضا داریم نسبت به ثبت‌نام خود و معرفی همسایگان، همکاران و همشهریان در قالب شاخص‌های ۹گانه تعریف شده در جشنواره شهروندان برگزیده، خدمات و یا عملکرد اثربخشی در حوزه  شهر و شهروندی داشته‌اند؛ اما به دلیل اخلاص‌شان در این مسیر قدم نمی‌گذارند، شهرداری را در راستای شناسایی، معرفی و تجلیل از شهروندان برگزیده یاری دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها