رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری همدان 650 هزار شهروند همدانی را مستعد گزینش در جشنواره شهروند برگزیده، دانست.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سعید خوشبخت، رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری همدان در میزگرد جشنواره شهروندان برگزیده ،با اشاره به اینکه 650 هزار شهروند همدانی مستعد گزینش جشنواره شهروند برگزیده هستند، افزود: جشنواره شهروند برگزیده برای دومین سال برگزار می‌شود و همدان جزو سه شهری است که این رویداد را به صورت جدی در کشور دنبال می‌کند.

 

650 هزار شهروند همدانی؛ مستعد گزینش جشنواره شهروند برگزیده

خوشبخت اضافه کرد: قرار است این جشنواره به مدت چهار سال به طور دائم برگزار شود و دبیرخانه آن در سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان قرار دارد.

وی با بیان اینکه  650 هزار شهروند همدانی مستعد گزینش جشنواره شهروند برگزیده، برگزیده شده افزود: در جشنواره دوم تعداد برگزیدگان به ۱۰ تن کاهش می‌یابد و عامه شهروندان، کسانی که عامل به وظایف شهروندی هستند و یا کسانی که فعالیت‌های خاص و خلاقانه در حوزه مدیریت شهری دارند با شاخص‌هایی که به صورت عام در نظر گرفته شده، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری همدان ادامه داد: بی تردید هر یک از ۶۵۰ هزار شهروند همدانی که در حوزه فعالیت‌های مردمی مشارکت اجتماعی و یا فعالیت‌های خیرخواهانه داشته‌اند می‌توانند یکی از برگزیدگان جشنواره امسال باشند.

خوشبخت تاکید کرد: بی تردید این شاخص‌ها موجب می‌شود مردم همدان به جشنواره اعتماد بیشتری داشته باشند و ادامه این روند به شکل گیری شهری پویا با شهروندانی پویا کمک شایانی می‌کند.

 

فرصت ثبت نام در جشنواره شهروندان برگزیده تا ۲۰ تیر

دبیر جشنواره شهروند برگزیده گفت: ثبت نام شهروندان برای شرکت در جشنواره شهروندان برگزیده از ۱۶ خرداد در این شهر آغاز شده و با شکل‌گیری شورای سیاست‌گذاری، کمیته‌های علمی- داوری، اجرایی و اطلاع‌رسانی کلید خورده است.

وی بیان کرد: شهروندان همدانی از طریق وبسایت جشنواره در قالب خودمعرفی و معرفی دیگران می‌توانند به منظور ثبت نام اقدام کنند و تلاش شهرداری همدان بر آن است تا در روز همدان (شهریور) شهروندان منتخب را در حوزه‌های مختلف شهری معرفی کند.

وی تاکید کرد: شهروندان همدانی برای ثبت‌نام در «جشنواره شهروندان برگزیده همدان» سال ۹۸ تا ۲۰ تیرماه امسال فرصت دارند تا به وبسایت www.TCF.hamedan.ir مراجعه و یا با وارد کردن کد دستوری #900400*6655* در تلفن همراه شان ثبت نام کنند.