اولین جلسه شورای مشورتی شهر شیرین سو به همت شهرداری در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید مصطفی موسوی، شهردار شیرین سو در اولین جلسه شورای مشورتی شهر شیرین سو، گفت: وظیفه اصلی نهاد شهرداری، خدمت رسانی به مردم و توسعه گردشگری و فضای سبز شهر است.

بهره گیری از ایده های شهروندان در مدیریت شهری

موسوی افزود: برای هرچه بهتر تحقق یافتن این امر باید از نقطه نظرهای مردم استفاده و مشورت گیری شود.

وی یادآور شد: شهر شیرین سو که از نعمت شورای اسلامی برخوردار نیست، باید با ایجاد شورای مشورتی از نقطه نظرهای مردم استفاده کنیم و در هر زمانی که مسئولین از نظرهای مردمی استفاده کرده با درصد بالایی موفق بوده اند.

شهردار شیرین سو در ادامه افزود: شهرداری شیرین سو هم نهاد فقط خدماتی و عمرانی نیست و یک نهاد فرهنگی عمرانی است و به امور اجتماعی نیز می پردازد. 

موسوی با بیان اینکه شهرداری وظیفه دارد زمینه مشارکت مردم را فراهم کند، ابراز کرد: یکی از این زمینه ها شورای مشورتی است که در این شورا نقاط ضعف و قوت شهر شناسایی شود و به ان پرداخته شود.

وی در اولین جلسه شورای مشورتی شهر شیرین سو با اشاره به اینکه ما باید میزان مشارکت مردم را در امور تصمیمات شهری بیشتر کنیم، گفت: با راه اندازی شورای مشورتی، تعلق خاطر را ایجاد می کنیم.

شهردار شیرین سو با بیان اینکه تا سال گذشته 600 نفر جمعیت مهاجر در شهر داشتیم که 25 درصد را دربر می گیرد، افزود: به دلیل همین طرح تفصیلی شهر را کوچکتر کردند و باعث شد شهر کوچک شود و در پی این اقدام ، توسعه اتفاق نخواهد افتاد.

موسوی مطرح کرد: در توجه به قشر بانوان که نیمی از جمعیت شهر را تشکیل می دهند باید نگاه ویژه داشته باشیم و این قشر هم با نگاه ویژه به شهر و محله خود باعث پیشرفت محله و شهر خود شوند و به همین دلیل نهاد شهرداری هم نگاه ویژه ای دارد.

شورای مشورتی شهرداری شیرین سو

عملکرد سه ماهه شهرداری شیرین سو

وی از عملکرد سه ماهه این نهاد گفت:

در حوزه مدیریت بحران در تمام مدت آماده باش بودیم و به خدمت رسانی پرداختیم.

به ساختمان هایی که در سیلاب فروردین ماه با آسیب همراه بودند، پروانه ساختمان رایگان اعطا می شود.

در سطح شهر 9 معبر بازگشایی انجام شده است.

اگه مردم همکاری کنند و اراضی در اختیار این نهاد قرار دهند، می توان طرح تفصیلی را گسترش داد.

شهردار شیرین سو با بیان اینکه ساماندهی ورودی شهر بزودی انجام می گیرد؛ چرا که گردشگران از ورودی شهر و جذابیت شهر استفاده می کنند، گفت: شهر شیرین سو یک شهر توریستی و گردشگری است و ورودی استان از شمال غرب کشور است و زیبنده نیست ورودی متناسبی نداشته باشد.

موسوی افزود: تالاب شیرین سو بعنوان یکی از  مکان های توریستی استان تصویب شده و بزودی ساماندهی آن شروع خواهد شد.

در ادامه جلسه، حاضرین نقطه نظرهای خود را در مورد مشکلات شهر، راهکار ها و توسعه هرچه بهتر، بیان و مورد بررسی قرار گرفت.

 

شهروندان، یاری‌رسان شهرداری باشند

حجت الاسلام والمسلمین منصوری، امام جمعه شیرین سو  در این جلسه گفت: باید جلسات خروجی مفید داشته باشند و جلسه ای که هدفی را دنبال نمی کند، نمی توان از آن انتظار تاثیری مثبت داشت.

امام جمعه شیرین سو مطرح کرد: همشهری ها باید برای پیشرفت شهر خود تلاش کنند و به کمک نهاد شهرداری بیایند و کمک به شهرداری کمک به پیشرفت شهر خودمان است.

حجت الاسلام والمسلمین منصوری ابراز کرد: همه مردم شهر باید نسبت به شهر خود تعصب داشته باشند و یکدیگر را کمک و همراهی کنیم. 

وی در ادامه با بیان اینکه شهردار باید مشکلات را سنجیده و اولویت بندی کند و بر اساس آن  الویت در رفع مشکلات تلاش کند، عنوان کرد: شهرداری باید برای رفع عیوب ظاهری شهر ،تلاشی مضاعف به کار بندد.

امام جمعه شیرین سو در اولین جلسه شورای مشورتی شهر شیرین سو، از زخمات تمامی شهرداران قبلی که برای پیشرفت شهر تلاش کرده اند قدردانی کرد.

در پایان مقرر شد این جلسات به صورت منظم برگزار شود و در مورد مشکلات و موضوعات مطرح شده، نظر سنجی و راهکار ارائه شود.