رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رزن از تشکیل انجمن تخصصی میراث فرهنگی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، شهروز کهیایی، رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رزن  با اشاره به تشکیل انجمن تخصصی میراث فرهنگی شهرستان رزن افزود: این انجمن در راستای شناسایی، حفظ، نگهداری و معرفی آثار تاریخی، رشته های صنایع دستی، معرفی جاذبه های گردشگری و بوم گردی شهرستان رزن و قروه درگزین فعالیت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای انجمن تخصصی میراث فرهنگی در حفاظت و پاسداری از حریم مواریث میراث فرهنگی و مراقبت و نگهداری از آثار و ابینه اشیا باستانی و محوطه های تاریخی، ترویج و آموزش صنایع دستی همکاری لازم با اداره میراث فرهنگی خواهند داشت.

رئیس اداره میراث فرهنگی رزن افزود: با توجه به ظرفیت های گردشگری در شهرستان رزن و قروه درجزین شناسایی و معرفی سرمایه گذاران بخش خصوصی از جمله اهداف بوده و این اداره آمادگی کامل خود را در راستای همکاری با بخش خصوصی برای فراهم کردن زیر ساخت های اولیه مورد نظر ایجاد تاسیسات گردشگری دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته علاقه‌مندان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در حال تشکیل سمن‌هایی هستند که فعالیت این گروه‌ها سبب تقویت حوزه گردشگری و صنایع دستی شهرستان می‌شود.

وی گفت: سمن‌ها به علت اینکه بر پایه روحیه داوطلبانه، نقد صادقانه و دانش محوری متکی هستند می‌توانند نقش مهمی در راستای اهداف سازمان‌ها داشته باشند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رزن  با اشاره به تشکیل انجمن تخصصی میراث فرهنگی شهرستان رزن افزود: این انجمن در راستای شناسایی، حفظ، نگهداری و معرفی آثار تاریخی، رشته های صنایع دستی، معرفی جاذبه های گردشگری و بوم گردی شهرستان رزن و قروه درگزین فعالیت خواهد کرد.