مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد از افتتاح 2 طرح دامپروری و آبیاری تحت فشار در شهرستان اسدآباد به مناسبت هفته جهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  سقراط بیرنگ، مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد ضمن اشاره به افتتاح و بهره برداری یک واحد پرورش بز مولد 100 راسی  به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان، اظهار داشت: این واحد در سال های قبل موفق به اخذ پروانه تاسیس گوساله پرواری به ظرفیت 100 راس شد و در مدت یکسال عملیات ساخت و ساز آن شامل انبار علوفه ،خانه کارگری ،بهار بند ،نگهداری دام ،اصطبل انجام گرفت.

وی تصریح کرد: به مدت چندین سال واحد غیر فعال بوده که با تغییر کاربری و با استفاده از تسهیلات پایدار روستایی مبلغ 800 میلیون ریال توسط متقاضی تامین و 3میلیارد و 640 میلیون ریال تسهیلات جدید به بانک معرفی شده است.

بیرنگ یادآور شد:در حال حاضر با تغییر کاربری این واحد از گوساله پرواری 100 راسی به بز داشتی 100 راسی سالانه 2.5 تن گوشت قرمز و 4.5 تن شیر در واحد فوق تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد:در حال حاضر تولید سالانه شیر شهرستان اسدآباد 30000هزار تن و تولید سالانه گوشت شهرستان 2785 تن بوده که تولیدات این واحد میزان تولیدات دامی شهرستان را افزایش خواهد داد.

 

افتتاح آبیاری تحت فشار (بارانی و قطره ای ) در روستای وندر آباد

آبیاری تحت فشار (بارانی و قطره ای ) در روستای وندر آباد دومین طرح افتتاح شده صبح امروز در شهرستان اسدآباد به مناسبت جهاد کشاورزی بود که با حضور مسولین و اهالی این روستا افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد در افتتاح این طرح نیز اظهار کرد:طرح فوق به مساحت 34.5 هکتار به صورت تلفیقی ،(31.8 هکتار بارانی و 2.8 هکتار قطره ای )بوده که با صرف اعتباری افزون بر 600 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

بیرنگ خاطر نشان کرد:از این میزان اعتبار صرف شده 300 میلیون تومان آورده طرح و 300 میلیون تومان از محل اعتبارات بلاعوض و کمک های دولتی بوده که برای 30 نفر ایجاد اشتغال کرده است.

گفتنی است به صورت همزمان صبح امروز 5 طرح راه های دسترسی بین مزارع به متراژ 8 کیلومتر در روستاهای این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیر جهاد کشاورزی اسدآباد ضمن اشاره به افتتاح و بهره برداری یک واحد پرورش بز مولد 100 راسی  به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان، اظهار داشت: این واحد در سال های قبل موفق به اخذ پروانه تاسیس گوساله پرواری به ظرفیت 100 راس شد و در مدت یکسال عملیات ساخت و ساز آن شامل انبار علوفه ،خانه کارگری ،بهار بند ،نگهداری دام ،اصطبل انجام گرفت.