امام جمعه همدان با اشاره به توجه ویژه دین اسلام به حفظ محیط زیست و شرایط کاری سخت و دشوار محیط‌بانان،توجه ویژه به محیط‌بانان و ارتقای مزایای آن ها را عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی، امام جمعه همدان به مناسبت هفته محیط زیست با حضور در منطقه حفاظت شده خانگرمز شهرستان تویسرکان در چگونگی امور شغلی مرتبط به محیط بانان قرار گرفت.

 

توجه ویژه به شرایط محیط‌بانان

حجت الاسلام شعبانی با اشاره به هفته محیط زیست خاطرنشان کرد: اگر مسئولان در مناطق حفاظت شده حاضر شوند محیط فیزیکی سخت و خشن را خواهند دید و تایید می کنند که کار در آن از لحاظ جغرافیایی و محیطی بسیار سخت و طاقت فرسا است.

وی با بیان اینکه حضور در بین محیط بانان توفیقی برای ما بوده است، اظهار داشت: شرایط کاری محیط بانان در این فضا بسیار سخت است و باید دوری از خانواده و خطرات موجود در طبیعت را نیز به آن اضافه کرد.

امام جمعه همدان تاکید کرد: در کنار همه این سختی ها آنچه ناراحت کننده است، حقوق و مزایا این قشر است که متاسفانه خیلی قابل توجه نیست و نیازمند توجه ویژه مسئولان استانی و کشوری به این موضوع هستیم.

وی به سختی های کار محیط بانی اشاره کرد و گفت: ما هر چقدر به این قشر نزدیک شویم و ارتباط بیشتری با آنها داشته باشیم هم با شرایط کاری آنها آشنا خواهیم شد و هم قدردان زحمات آنها خواهیم بود و در نهایت می توانیم بیشتر به آنها خدمت کینم.

امام جمعه همدان با تاکید بر توجه ویژه دین اسلام بر حفظ محیط زیست عنوان کرد: امروز محیط زیست یک مساله بسیار جدی است و در اسلام نیز بسیار مورد توجه بوده و در روایات ما مورد اشاره قرار گرفته است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی، امام جمعه همدان به مناسبت هفته محیط زیست با حضور در منطقه حفاظت شده خانگرمز شهرستان تویسرکان در چگونگی امور شغلی مرتبط به محیط بانان قرار گرفت.