مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از معاینه پزشکی 2800 زائر حج در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، دکتر بهروز کارخانه ، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان، در تشریح این خبر بیان کرد: 2800 زائر حج در قالب 20 کاروان توسط پزشکان معاینه شدند و سلامت روحی، روانی و جسمی آنها نیز در مراکز پزشکی موجود در سطح استان تأیید شد.

 

معاینه پزشکی زائران حج

وی ادامه داد: آزمایشات لازم در آزمایشگاه‌ها بر روی این تعداد از زائران انجام شده و تمام مشکلات جسمی، روحی و روانی آنها ثبت و در صورت عدم صلاحیت اعزام به حج، نامه عدم صلاحیت آنها تأیید شد.

کارخانه ای مطرح کرد: افرادی که صلاحیت لازم برای اعزام به کشور عربستان نداشتند، به چهار دسته تقسیم شدند که این چهار دسته از افراد به هیچ عنوان نمی توانند نامه تأیید صلاحیت برای اعزام به حج را از پزشک دریافت کنند.

وی با اشاره به این دسته از افراد تصریح کرد: افرادی که اعتیاد به مواد مخدر دارند، بانوانی که بیش از ۲۰ هفته از بارداری آنها می‌گذرد بیماری های سرطان و بیماری های روحی، روانی جزء افرادی هستند که صلاحیت اعزام به حج را ندارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با بیان اینکه معاینه زائران به پایان رسیده است، عنوان کرد: زائرانی که سال آینده اعزام خواهند شد، توجه داشته باشند که در صورت دارا بودن هر یک از خصوصیات این چهار دسته نمی‌توانند به حج اعزام شوند.

 وی در رابطه با اینکه در میان این ۲۸۰۰ نفر زائر چند تن از آنها نامه عدم صلاحیت اعزام به حج را دریافت کرده‌اند؟ اضافه کرد: حدود ۳۰ نفر از زائران پس از انجام معاینات پزشکی نامه عدم صلاحیت اعزام به حج را از سوی پزشک دریافت کردند.

کارخانه ای در پایان یادآور شد: تعداد افرادی که صلاحیت اعزام به حج را ندارند، تقریبی بوده  و ممکن است این تعداد افزایش یابد.

 بهروز کارخانه ای، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان، در تشریح این خبر بیان کرد: 2800 زائر حج در قالب 20 کاروان توسط پزشکان معاینه شدند و سلامت روحی، روانی و جسمی آنها نیز در مراکز پزشکی موجود در سطح استان تأیید شد.