نماینده ولی فقیه در استان همدان در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه طرح معامله قرن توسط آمریکا را تجزیه خاورمیانه و خیانت به فلسطین عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی،  نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه همدان گفت: طرح معامله قرن توسط آمریکا و هم دستانش خیانت به فلسطین و زمینه ساز تجزیه خاورمیانه است.

 

طرح معامله قرن و به رسمیت شناساندن رژیم اشغالگر قدس

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همدان اظهار داشت: آمریکا درصدد است در لایه‌های این معامله ضمن انجام کارهای اقتصادی در فلسطین و به رسمیت شناساندن رژیم اشغالگر قدس، مقدمه تجزیه خاورمیانه را فراهم کند.

وی اضافه کرد: ترامپ همراه با برخی کشورهای منطقه نظیر عربستان می‌خواهند با تحقق این طرح فلسطین جدید را در اراضی کرانه باختری و نوار غزه شکل دهند و شهرک‌های صهیونیست نشین به رژیم صهیونیستی تحویل داده شود.

امام جمعه همدان خاطرنشان کرد: بر اساس این معامله عنوان شده که فلسطین حق در اختیار داشتن ارتش و نیروهای مسلح را ندارد و حماس باید خلع سلاح شود و اسلحه بزرگان حماس تحویل کشور مصر شود.

وی یادآور شد: برگشت آوارگان فلسطین نیز در این طرح منتفی خواهد بود و عربستان نیز حامی این طرح است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی افزود: این طرح به معنای نادیده گرفتن آرمان‌های فلسطین و خیانت به این کشور است هر چند طبق تحلیل‌های سیاسی نیز بسیار بعید است که این معامله موفق شود.

وی افزود: حماس، حزب الله لبنان و نظام مقدس اسلامی به پایبندی به آرمان‌های فلسطین در خط مبارزه با معامله قرن هستند هر چند عده‌ای از کشورهای منطقه درصدد به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس هستند.

 نماینده ولی فقیه در استان همدان و امام جمعه همدان گفت: طرح معامله قرن توسط آمریکا و هم دستانش خیانت به فلسطین و زمینه ساز تجزیه خاورمیانه است.