مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه همدان دارای 28 منطقه گردشگری است تنها فقط 3 منطقه آن سرمایه گذار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی مالمیر،   مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان  در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفراستان و کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، با بیان اینکه سرمایه گذاری در مناطق گردشگری همدان با سرمایه گذاری‌های کلان، رونق بیشتری پیدا می‌کنند، اظهار کرد: با رونق یافتن این مناطق گردشگران داخلی و خارجی به این استان جذب می‌شوند.

وی یادآور شد: ارگ نوشیجان ملایر، لالجین، گاماسیاب نهاوند، سد اکباتان، باغ میوه، تاریک‌دره، دره‌مرادبیگ، دامنه شمالی الوند، لشگردر، سامن و تالاب آق‌گل به عنوان نمونه‌هایی از این مناطق در استان همدان هستند که فقط باغ موزه دفاع مقدس، دامنه شمالی الوند و علیصدر دارای سرمایه گذارهستند.

 

ظرفیت‌های طبیعی همدان

مالمیر با تأکید بر اینکه ظرفیت‌های طبیعی همدان از مناطق منحصربفرد کشور محسوب می‌شوند، تصریح کرد: با سرمایه گذاری خوب درآمدهای خوبی برای سرمایه گذاران و استان حاصل می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار تشکیل "اتاق فکر گردشگری" در همدان شد و عنوان کرد: با تمهیدات لازم و برنامه ریزی‌های مشترک درصدد این باشیم تا مسافرانی که به همدان می‌آیند به شهرستان‌های این استان نیز سفر کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان همدان خاطرنشان کرد: امسال میزان مسافران و گردشگران تا حدودی فروکش کرد اما از میزان آمادگی ستادهای سفر کم نشد اکنون درآستانه فرارسیدن عید فطرهستیم که پیش‌بینی می‌شود با خیل گسترده‌ای از مسافران مواجه شویم بر همین اساس لازم است برای خدمت رسانی بهتر به این عزیزان جلسات متعددی برگزارشود.

مالمیردر پایان اظهار کرد: فضاسازی محیطی، ساماندهی دستفروشان از اطراف جاذبه‌های گردشگری، مدیریت ترافیک جاده‌های پرتردد مانند علیصدر و گنجنامه از مهمترین کارهایی است که در این زمان باید انجام شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفراستان و کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، با بیان اینکه سرمایه گذاری در مناطق گردشگری همدان با سرمایه گذاری‌های کلان، رونق بیشتری پیدا می‌کنند، اظهار کرد: با رونق یافتن این مناطق گردشگران داخلی و خارجی به این استان جذب می‌شوند.