شهردار شیرین سو از روح ا... محمدی فراز به دلیل حضور داوطلبانه و مشارکت در مدیریت بحران شیرین سو و امدادرسانی به مسافران تقدیر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید مصطفی موسوی ، شهردار شیرین سو در مراسم تقدیر از شهروند مشارکت جو که با حضور  جمعی از مدیران شهرداری و خبرنگاران برگزارشد، اظهار داشت: در بارش های سیل آسای فروردین ماه سال جاری با توجه به پیش بینی حجم بالای کار و لزوم به کارگیری ماشین آلات شهرداری در نقاط مختلف شهری در راستای پیشگیری از هرگونه بحران، هماهنگی های لازم جهت استفاده از ماشین آلات بخش خصوصی صورت گرفت.

 

کار داوطلبانه در امداد رسانی

موسوی افزود:این اقدامات در راستای بهره گیری از  امکانات بخش خصوصی در مقابله با  بحران بود که روح ا...  محمدی فراز  در انجام کار داوطلبانه در امداد رسانی و مقابله با بحران با استفاده  از ماشین آلات  خود اقدام  به انجام  کار خیر خواهانه کرد که می بایست از این شهروند خیرخواه و دغدغه مند تقدیر  و قدردانی می شد.

وی عنوان کرد: در مدیریت شهری اگر بخواهیم شهر را به صورت مطلوب مدیریت کنیم نیاز است  مشارکت مردمی را افزایش دهیم و اعتقاد دارم تا زمانی  که مردم به صحنه نیایند و دغدغه توسعه نداشته باشند نمی توان به توسعه در مدیریت شهری دست یافت.

شهردار شیرین سو ادامه داد: مشارکت مردم در پیشگیری و مقابله با بحران تعیین کننده است و در شرایط غیر عادی اقدامات داوطلبانه بسیار موثر و حائز اهمیت است

موسوی با اشاره به تاثیرات روانی حضور مردم در شرایط بحرانی گفت: حضور مردم در کنار شهرداری موجب دلگرمی خادمین شهرداری است و استمرار این حرکت فرهنگی نوید شهر مشارکت جو را می دهد.

وی یاری رساندن شهروندان به خادمین خودشان در شهرداری، در اجرای پروژه ها بسیار امیدوار کننده و انگیزه بخش است و مشارکت مردمی سرعت کار را افزایش می دهد.

 

یاری شهروندان در مدیریت شهری ضروری است

وی  در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری  بدون یاری و کمک شهروندان نمی تواند در توسعه  شهر موفق عمل کند افزود: در سایر حوزه های مدیریت شهری نیز لازم است از  پتانسیل بخش خصوصی و مشارکت مردم استفاده  کنیم.

شهردار شیرین  سو با بیان اینکه در سیل اخیر بیشترین خسارات وارده به منازلی بود که اصول ساخت و ساز و شهرسازی را رعایت نکرده بودند، گفت: همچنین خانه هایی که  قدمت  بالایی داشتند و ساختار خشتی داشتند  نیز آسیب  دیدند  که تمام  خسارت هایی که به املاک  مردم و تاسیسات شهری وارد شده  برآورد و به مراجع  ذی صلاح ارسال شده است.

موسوی اولویت اصلی شهرداری در سیل اخیر را پیشگیری و اقدامات پیشگیرانه  دانست و تاکیدکرد: در ساعات اولیه بارش ها با استفاده از اطلاعاتی  که از مرکز هواشناس دریافت شد، اقدامات  موثر برای مقابله با بحران و کاهش خسارات احتمالی انجام شد که با اطلاع  رسانی به موقع  به شهروندان  شاهد کاهش آسیب بودیم.

وی اولویت اصلی در این مورد را حفظ جان مردم  در مدیریت بحران عنوان کرد و گفت: با اقدامات  پیشگیرانه  شاهد هیچگونه اتفاق  ناگوار در شهر شیرین سو نبودیم و آب گرفتگی نیز با تدابیری که اتخاذ شد به حداقل رسید و توانستیم  با بکارگیری تمام توان نیروی انسانی و امکانات شهرداری خسارات  مالی را نیز به حداقل برسانیم.

شهردار شیرین سو در پایان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و پرداختن به امور فرهنگی اجتماعی توسط شهرداری اشاره کرد و گفت شهرداری شیرین سو مصمم است علاوه بر تکالیف عمرانی و خدماتی، به طور جدی به مباحث فرهنگی اجتماعی بپردازد.

شهردار شیرین سو در مراسم تقدیر از شهروند مشارکت جو که با حضور  جمعی از مدیران شهرداری و خبرنگاران برگزارشد، اقدام این شهروند را در این زمینه بسیار ارزشمن خواند و این دست فعالیت ها را نویدبخش شهری مشارکت جو شمرد.