به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل و روز بدون حادثه رانندگی، دانش آموزان دبستان هذف همدان با مجموعه قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  صفر صادقی راد ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در مراسم روز ملی ایمنی حمل و نقل پیرامون رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ، استفاده صحیح از راه به عنوان سرمایه ملّی، علائم ایمنی در جاده ها و تجهیزات ایمنی در محورهای مواصلاتی مواردی را بیان کرد.

 

آموزش مباحث ایمنی ترافیک در روز ملی ایمنی حمل و نقل

صفر صادقی راد هدف از حضور در مدارس را آشنایی دانش آموزان با مفاهیم اولیه و پایه ایمنی ترافیک عنوان کرد و گفت: ایمنی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حمل و نقل است که از یک طرف اطمینان شبکه حمل و نقلی کشور را بالا می برد و از طرفی موجب توسعه اقتصادی می شود.

کارشناس مسئول ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز در روز ملی ایمنی حمل و نقل در خصوص اقدامات انجام شده در خصوص مدارس حاشیه راه های استان گفت: اقدامات آموزشی و فیزیکی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

مصطفی وصالی افزود: نصب علائم هشدار دهنده جاده ای، خط کشی و رنگ آمیزی جاده ها و حضور کارشناسان و مربیان مجرب در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای و همچنین پلیس در مدارس در بحث آموزش و توزیع اقلام آموزشی بین دانش آموزان از جمله این اقدامات است که در طول سال اجرایی می شود.

راهداری 9

سرهنگ فرجی، رییس پلیس راه محورهای روستایی استان همدان هم در  روز ملی ایمنی حمل و نقل ، سرعت را منشأ بیشتر تخلفات رانندگی عنوان کرد و یادآور شد:  فرهنگ‌سازی به عنوان مهمترین عامل در پیشگیری از سوانح رانندگی باید مورد توجه قرار گیرد و این فرهنگسازی باید از دوران کودکی تبیین و آموزش داده شود.

در  مراسم روز ملی ایمنی حمل و نقل علاوه بر آموزش دانش آموزان با مجموعه قوانین راهنمایی و رانندگی ، اقلام آموزش ترافیک بین آنها توزیع شد.

گفتنی است مشابه این برنامه در دیگر شهرستان های استان همدان و به ویژه ملایر به شکل نمادین در یکی از مدارس این شهرستان برگزار شد.

در تقویم کشور هفتم اردیبهشت ماه روز ملی ایمنی حمل و نقل با شعار روز بدون حادثه نامگذاری شده است.