مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان از تشکیل 7 صندوق خرد زنان روستایی در شهرستان همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسین فضلی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان در حاشیه دوره آموزشی کشت سبزی در منزل که در روستای ابروی شهرستان همدان برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد 7 صندوق خرد زنان روستایی در 7 روستای این شهرستان، تصریح کرد: 270 نفر در این صندوق‌ها عضو یت دارند که تا کنون 140 میلیون تومان تسهیلات به این صندوق‌ها داده شده است.

 

مشارکت زنان روستایی و تشکیل صندوق خرد زنان روستایی

وی هدف اصلی تشکیل صندوق خرد زنان روستایی را فعال کردن مشارکت زنان روستایی در چرخه تولید است، افزود: زنان روستایی از چرخه تولید فاصله گرفتند که این صندوق‌ها با هدف فعالسازی مشارکت زنان روستایی ایجاد و راه‌اندازی شده است.

فضلی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا کنون 10 مجوز برای احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس در این شهرستان صادر شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان با تأکید براینکه تولیدمحصول سالم و امنیت غذایی از دغدغه همه مردم جامعه است، ادامه داد: جهاد کشاورزی با مشارکت مرکز بهداشت به زنان روستایی درباره استفاده و کشت سبزیجات در باغچه و گلخانه‌های کوچک مقیاس آموزش می‌دهد.

فضلی از تولید 35 تن سبزی در این شهرستان خبرداد و گفت: روزانه 70 تن  سبزی در همدان مصرف می‌شود که  فقط 35 تن آن در استان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه در همدان روزانه 70 تن سبزی مصرف می‎شود، عنوان کرد: 35 تن از این سبزی در استان تولید می‌شود و ماقی از سایر استانها وارد می‌شود که این کسری باید از طریق کشت سبزی در مقیاس های کوچک جبران شود تا محصولی سالم به دست مردم برسد. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان در حاشیه دوره آموزشی کشت سبزی در منزل که در روستای ابروی شهرستان همدان برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد 7 صندوق خرد زنان روستایی در 7 روستای این شهرستان، تصریح کرد: 270 نفر در این صندوق‌ها عضو یت دارند که تا کنون 140 میلیون تومان تسهیلات به این صندوق‌ها داده شده است.