کامران گردان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی_سیاسی جمعه ضمن اشاره به پروژه‌های ناتمام عمرانی در همدان، انتخاب شهردار، بودجه بندی، محکومیت اقدام آمریکا نسبت به سپاه پاسداران، کمک‌های همدان به سیل زدگان، روزملی شوراها و افتتاح ۲ پارک فرامنطقه‌ای در همدان، ارائه وام جهت تعویض خودروهای تاکسی فرسوده در همدان به تشریح عملکرد شورای اسلامی شهر و وضعیت حاکم بر پروژهای شهری همدان پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، کامران گردان ، رئیس شورای شهر همدان،  ۶ اردیبهشت 1398 در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی_سیاسی جمعه همدان با اشاره بهعملکرد شورای اسلامی شهر همدان و وضعیت حاکم بر پروژهای شهری همدان​ اظهار داشت: عداد قابل توجه پروژه‌های ناتمام عمرانی در همدان، گفت: میزان بودجه اختصاص یافته به همدان ۸۰۰ میلیارد تومان بوده که با برگزاری جلسات متعدد و علمی، ۵۷ درصد از این بودجه به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی و ۴۳ درصد به سایر بخش‌های شهر تخصیص داده شده است.

 

عملکرد شورای اسلامی شهر همدان و وضعیت حاکم بر پروژهای شهری همدان

وی با بیان اینکه استان همدان یکی از معدود استان‌هایی بود که توانست بدون هرگونه تنشی تمامی حقوق و مزایای کارگران را پرداخت کند، مطرح کرد: پس از انتخاب شهردار، سخت ترین و مهم ترین وظیفه شورا برنامه ریزی و تقسیم بندی مناسب بودجه یکسال استان در تمامی بخش‌ها است؛ بودجه اختصاص یافته استان همدان ۱۳ میلیاردتومان بود که خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های دقیق ۸۰ درصد از این بودجه محقق شد.

 

محکومیت اقدام وقیحانه رئیس جمهور آمریکا توسط رئیس شورای شهر همدان

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به اقدام وقیحانه رئیس جمهور آمریکا و صحبت‌های ناشایست این فرد در رابطه به سپاه پاسداران، بیان کرد: این اقدامات نه تنها هرگز از ارزش‌ها و تاثیرگذاری سپاه پاسداران کم نکرده بلکه باعث قوی تر شدن این نهاد مقدس می‌شود؛ شورای شهر همدان به نیابت از همشهریان به منظور حمایت از سپاه پاسداران اقدام به برافراشته کردن پرچم این نهاد در مقابل ساختمان شورا کرده است.

 

کمک‌های استان همدان به مردم سیل‌زده

این عضو شورا در رابطه با کمک استان همدان برای بازسازی و کمک به شهرستان‌های سیل زده پلدختر و چگینی ، اظهار کرد: خوشبختانه اعزام ۱۰۰ نیرو از شهرداری‌های همدان، ملایر و نهاوند جهت بازسازی این ۲ شهرستان سیل زده بسیار مفید و مورد تایید ساکنین آنجا واقع شده است.

گردان کمک‌های ارسالی به استان سیل زده لرستان را کافی ندانست و افزود: براساس بازدیدهای صورت گرفته اعضای شورای شهر همدان از این استان به‌ویژه شهرستان‌های چگینی و پلدختر، کمک‌های ارسالی کافی نبوده و مردم سیل زده همچنان نیازمند یاری هم‌وطنان خود در این شرایط بحرانی و سخت هستند.

 

روز ملی شوراها

وی نامگذاری ۹ اردیبهشت ماه به اسم ( روز ملی شوراها ) را یکی از عوامل مهم توجه نظام مردم سالار جمهوری اسلامی ایران نسبت به مردم دانست و عنوان کرد: تاسیس شوراهای شهر و روستا از سال ۱۳۷۸ باعث شد تا رابطه مستقیم و تاثیرگذاری بین مردم و مسئولین صورت گیرد؛ پارلمان شورای محلی یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد اعتماد و ارتباط مستقیم بین مردم و مسئولین شهر است که امسال این امر به طورکامل در همدان اجرا خواهدشد.
گردان ادامه داد: خوشبختانه در سال گذشته بحث سیاست گذاری به نحواحسنت انجام و تحول خوبی صورت گرفت؛ خوشبختانه از سال گذشته تا کنون با توجه به اعمال تحریم‌های جدید و سخت تر شدن شرایط اقتصادی اقدامات خوبی در راستای رفاه همشهریان و خرید اقلام ضروری صورت گرفته است.

 

اقدامات فرهنگی در شهر همدان

این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه در سال گذشته شورا توانست در بحث فرهنگی اقدامات مناسبی را در سطح شهر انجام دهد، خاطرنشان کرد: تعیین وظایف ویژه برای شهرداری تمام مناطق و واگذاری مسئولیت‌ها به بخش‌های مربوطه باعث شد تا اقدامات فرهنگی ازجمله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اعزام راهیان نور، تجلیل از خانواده جانبازان و شهدا، ایجاد کتابخانه‌ها، نصب تمثال شهدا در شهر و تلاش در جهت ایجاد نشاط اجتماعی به‌وسیله تاسیس پارک‌ها در تمامی محلات به خوبی انجام شود.
 

افتتاح ۲ پارک فرامنطقه‌ای در همدان

وی با اشاره به نقش مهم فضای سبز در سطح شهر، مطرح کرد: افتتاح ۲ پارک فرامنطقه‌ای ولایت در منطقه حیدره و سد اکباتان از دیگر برنامه‌ها شورای شهر همدان است چراکه این دسته از اقدامات همواره نقش به سزایی در جذب گردشگر به استان همدان را دارد؛ حفظ فضای سبز شهری نیز از دیگر برنامه‌های مهم این شورا است از این رو درسال جاری تلاش می‌شود تا بیش از ۸۰درصد محل تامین آبیاری فضای سبز از آب شرب جدا شده و به صورت قطره‌ای اجرا شود؛ همچنین درنظر است تا به منظور صرفه جویی در آب مصرفی استفاده از چمن به حداقل خود برسد.

 

ارائه وام جهت تعویض خودروهای تاکسی فرسوده در همدان

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به وجود بیش از ۱۵۰۰ تاکسی فاقد ایمنی و فرسوده در همدان نیز گفت: یکی دیگر برنامه های مهم شورا، ارائه وام‌هایی با سود کم و تسهیلات ویژه برای تعویض تاکسی‌های فرسوده با خودروهای جدید است؛ انجام پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی نیز از دیگر اولویت های شورای شهر همدان است.
گردان درابطه با کرایه اتوبوس نیز گفت: هزینه تمام شده کرایه اتوبوس هر یکنفر برای شهرداری مبلغی بالغ بر ۱۲۰۰ تومان است؛ این درحالیست که دولت موظف است یک سوم این هزینه را به شهرداری‌ها پرداخت کند و مردم تنها یک سوم دیگر را برای رفت وآمد خود هزینه می‌کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه دولت در سال گذشته یک سوم سهم خود را هنوز پرداخت نکرده است اما همچنان همشهریان تنها یک سوم هزینه بلیت اتوبوس را پرداخت می‌کنند.

 

رشد فرهنگ ترافیکی در همدان

رئیس شورای شهر همدان در پایان تشریح عملکرد شورای اسلامی شهر  و وضعیت حاکم بر پروژهای شهری همدان با اشاره به رشد قابل توجه فرهنگ ترافیکی در همدان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سال گذشته شاهد کاهش ۲۸ درصدی فوت ناشی از تصادفات بوده ایم که این ناشی از رشد فرهنگ ترافیکی و نبود گره ترافیکی در شهر همدان است.