فرماندار اسدآباد ضمن اشاره به سیلاب‌های اخیر از بازگشایی همه رودخانه های شهرستان و دسترسی کشاورزان به اراضی و باغات توسط اداره امور آب بر اساس حکم دادستانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، کریم حمیدوند ، فرماندار اسدآباد با اشاره به  بارش ها و سیلاب‌های اخیر، گفت: متأسفانه 42 پل و راه دسترسی کشاورزان به اراضی و باغات تخریب و قطع شده که باید هر چه سریعتر بازسازی و مرمت شوند.

کریم حمیدوند در بررسی آخرین وضعیت مسیل رودخانه های شهرستان که بر اثر سیلاب‌های اخیر دچار خسارت شده و یا مسدود شده‌اند، اظهارکرد: اداره امور آب بر اساس حکم دادستان مأمور به پاکسازی و بازگشایی همه رودخانه های شهرستان شده است.

وی افزود: مسیل های همه 7 رودخانه شهرستان متأسفانه در اثر دست اندازی کشاورزان و برهم زدن مرز وحریم رودخانه ها در سنوات گذشته از بین رفته و سیلاب‌های اخیر ایجاد شده در روزهای گذشته به همین علت بود.

حمیدوند با تقدیر از حساسیت و دستور دادستان اسدآباد تصریح کرد: بر اساس دستور دادستان، امور آب باید هر چه سریعتر بازگشایی مسیل رودخانه‌ها را بازگشایی و در صورت مقاومت و مزاحمت کشاورزان، متخلفان را به دادگاه معرفی کند.

همچنین در این نشست وضعیت رودخانه روستای هدف گردشگری ملحمدره و ترخین آباد که در نهایت به روستای پایین دستی خاکریز می رسد و اهالی این روستا را نگران کرده، مورد بررسی و تصمیمات کارشناسی برای انتقال آب از روستا به رودخانه اصلی قرار گرفت.