حمید بادامی نجات با اشاره به حضور نیروهای شهرداری همدان در مناطق سیل‌زده از خدمات‌رسانی و کمک به مناطق سیل‌زده گلستان یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حمید بادامی نجات ، نایب رئیس شورای شهر همدان ضمن ابراز همدردی با هموطنان مناطق سیل‌زده گلستان و خوزستان و  لرستان گفت: مردم ایران همیشه در صحنه‌های مختلف در کنار مسئولین پای کار بودند که در حادثه اخیر نیز با حضور در مناطق سیل‌زده به کمک هموطنان خود شتافتند.

حمید بادامی نجات به اقدامات مردم استان همدان و مدیریت شهری در خصوص کمک به شهرستان سیل‌زده چگنی اشاره کرد و افزود: این کمک‌ها توسط شهرداری همدان در استان گلستان نیز ادامه داشت.

بادامی نجات به عنوان نماینده عضو شورای عالی استان‌ها اظهار کرد: در شورای عالی استان‌ها هم به دنبال این هستیم که شوراها در جهت خدمت به مردم به اهداف بالایی برسند.

حسین قراباغی ، رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز افزود: آنچه که از دست شهروندان همدانی بر می‌آمد در کمک به هموطنان سیل زده انجام شد و خالصانه پای کار بودند و هم اکنون نیز در حال خدمات دهی و کمک به این مناطق هستند.

حسین قراباغی گفت: با توجه به اینکه همدان استان معین در منطقه چگنی برای کمک به مردم سیل زده و ساخت و ساز این است نیروهای خدماتی و امدادی همدان در منطقه حضور یافته و اقداماتی را انجام دادند.

قراباغی ادامه داد: فعالیت و تلاش نیروهای خدماتی شهرداری همدان در مناطق سیل‌زده قابل تقدیر است چرا که به موقع وارد عمل شده و مشکلات و موانع را تا حدودی رفع کردند و ما اعضای شورا به نمایندگی از مردم شهر در پارلمان محلی بر حسب وظیفه نظارتی که بر شهرداری داریم و حس همدردی با سیل زدگان در این منطقه حضور یافتیم.

 

نیاز به بودجه ملی جهت پوشش حوادث مناطق سیل‌زده گلستان و لرستان

قراباغی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی دقیق و صحیح می‌توان منابع را مدیریت کرد، اظهار داشت: حوادث اخیر لرستان احتیاج به بودجه ملی دارد و باید دست به دست هم داده مناطق سیل زده را آباد کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های خوب همدان در حوزه گردشگری افزود: در تلاش هستیم که زیرساخت‌های گردشگری را آماده کنیم و تا پایان فعالیت دوره پنجم شورا اتفاقات خوبی در این حوزه خواهد افتاد.

قراباغی همچنین به خواهر خواندگی همدان و خرم‌آباد اشاره کرد و یادآور شد: می‌توانیم در این راستا از ظرفیت‌های فرهنگی اجتماعی، گردشگری و اقتصادی این دو شهر بهره برد.

 

اقدامات مناسب نیروهای اعزامی همدان به چگنی

جواد گیاه شناس ، رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه همدردی و کمک به هموطنان مناطق سیل‌زده را قابل تقدیر دانست و گفت: نیروهای اعزامی همدان توانستند فعالیت‌های بسیار مناسبی را در چگنی انجام دهند و بعد از صدمات و آسیب‌هایی که سیل ایجاد کرده بود وقتی می‌بینیم مردم سراب دوره‌ای از خدمات شهری همدان، ملایر و نهاوند تشکر می‌کنند این باعث رفع خستگی نیروهای امدادی و خدماتی می‌شود.

جواد گیاه شناس با بیان اینکه امیدواریم دست به دست هم دهیم و شهرهای آسیب دیده را دوباره آباد کنیم، گفت: امید است دیگر شاهد چنین حوادث ناگواری نباشیم.

گیاه شناس در ادامه با اشاره به مناطق سیل‌زده گلستان، لرستان و نقش دسترسی به داده‌ها در حوادثی اینچنین، به تشریح ایجاد مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا در دوره چهارم اشاره کرد و یادآور شد: در زمان بارش‌های اخیر همدان نیز جزو شهرهای بحرانی پیش بینی شد و با اطلاعاتی که از قبل در اختیار مدیریت شهری همدان قرار گرفته بود از بروز بحران جدی جلوگیری شد به گونه‌ای که شهرداری همدان از روزهای ابتدایی که سیل در کشور اتفاق افتاد آمادگی مقابله و پیشگیری برای جلوگیری از حوادث را داشت.

وی در این خصوص اضافه کرد: همدان به عنوان یک شهر تاب‌آور در بلایای طبیعی تعیین شده و سال گذشته شهرداری همدان به عضویت شهرهای تاب‌آور جهان درآمد و مجموعه اقداماتی که در گذشته صورت گرفته بود، خود منجر به این امر شد.