استاندار همدان در آیین گرامیداشت روز ارتش، با اشاره به اینکه ارتش توان نیروهای استکباری منطقه را گرفته است از آن به عنوان نیرویی قهرمان و پشتیبان در کنار مردم یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سید سعید شاهرخی استاندار همدان در مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن بیان نقش ارتش در امداد‌رسانی به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار داشت:

به فرموده رهبر معظم انقلاب در سیلاب اخیر از خودگذشتگی ها و صحنه های بی بدیلی خلق کردند.

 

توانمندی ارتش، مانع تعرض دشمنان است

شاهرخی گفت: امروز بصیرت و توانمندی نیروهای نظامی ایران، شرایطی خلق کرده است که دشمنان نه تنها توان تعرض به کشور، بلکه توان اعمال اقدام های استکباری خود را در منطقه ندارند. 

وی افزود: دشمنان انقلاب به این نتیجه رسیده اند که امکان رویارویی نظامی با ارتش و نیروهای مسلح توانمند و با ایمان کشورمان را ندارند؛ بنابراین مستکبران جهان و در راس آنها آمریکای جنایتکار به زر، زور و تزویر روی آورده تا ملت ایران را به زانو درآورد.

شاهرخی بیان کرد: دشمن همچنین با بهره گیری از حربه تفرقه، به ناامید کردن مردم از نظام و مسئولان روی آورده اند؛ غافل از اینکه رمز پیروزی و تداوم انقلاب وحدت و همدلی بین ارکان نظام و مردم است و بهترین جلوه های همدلی در رویدادها و حوادث اخیر نمایان شد.

وی اظهار داشت: استان همدان پیشتاز وحدت و همدلی است و در این استان همه مسئولان معتقدند که باید وجود خود را صرف خدمت به مردم کنند و از هر حرکتی که موجب بازماندن از خدمت شود پرهیز کنند. 

 

پاسداری از انقلاب، استقلال و  تمامیت ارضی کشور

استاندار همدان با یادآوری حماسه آفرینی‌های ارتش خاطر نشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب در ادامه مکر و حیله استکبار یکی از نقشه‌ها، قطع کردن بازوان انقلاب بود بنابراین برخی موضوع انحلال ارتش را مطرح می‌کردند.

شاهرخی اضافه کرد: امام راحل علی‌رغم همه اقدامات و جوسازی‌ها بر استقرار قدرتمندانه و عزتمندانه ارتش جمهوری اسلامی تاکید داشتند.

وی ادامه داد: بعد از این فرمان و تایید ارتش از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب، مردم کشور با حضور در خیابان‌ها شعار «مردم فدای ارتش و ارتش فدای ملت» سر دادند.

استاندار همدان اظهار داشت: ارتش قهرمان در جریان شکل‌گیری، پیروزی و تداوم انقلاب در کنار مردم بوده و پشتیبانی امام راحل نقش کلیدی در قانون اساسی برای این نیرو تعیین شد.

شاهرخی افزود: طبق قانون اساسی، پاسداری از استقلال، حفظ تمامیت ارضی کشور و پاسداری از انقلاب سه تکلیف ارتش و سایر نیرو‌های مسلح است.

وی گفت: زمانی که عده‌ای نقشه کودتا برای جلوگیری از پیروزی انقلاب را می‌کشیدند همافران با امام راحل بیعت و شرایط را برای پایین کشیدن رژیم ستم شاهی فراهم کردند.

استاندار همدان در پایان با تاکید بر نقش ارتش بر حفظ انقلاب  و تمامیت ارضی کشور، ایثارگری‌های این نیروی قهرمان و سایر نیروهای مسلح در تاریخ پُر افتخار انقلاب را ماندگار و فراموش‌نشدنی عنوان کرد.