در نشست هم‌اندیشی فرماندار همدان با شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان ضمن اشاره به نقش احزاب در معادلات سیاسی، دبیران شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب هر یک به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص مسائل و مشکلات موجود در جامعه و امور مرتبط به آن پرداختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، در نشست هم‌اندیشی فرماندار همدان با شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان به تاثیر احزاب و نفش موثری که عملکرد هر یک از آن‌ها می‌تواند داشته باشد، پرداخته شد.

در این نشست، سیروس نجفی ، رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان و دبیر حزب ندای ایرانیان استان همدان ضمن تبریک انتصاب حسین افشاری به سمت فرماندار شهرستان، اظهار داشت:

امید است که انتصاب شما دراین جایگاه برای شهر رشد و ارتقای روزافزونی به همراه داشته باشد.

نجفی با اشاره به نقش تاثیرگذار احزاب و  شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب و مشارکت آن‌ها در امور کشور و نقدهایی که به احزاب وارد است، گفت:این نقدها مطلبوب‌تر و تاثیرگذارتر بود اگر که از سوی  افرادی مطرح می‌شد که خود تلاش بیشتری در مشارکت و امور مدنی داشتند.

وی در ادامه افزود: تقاضا ازدولت این است که مسئولین از فاصله خود با بدنه اجتماعی و مردم بکاهند و در میان آن‌‌ها حضور پیدا کنند.

همینطور مسئولان توجه و اهتمام ویژه به مقوله اشتغال و رونق تولید داشته باشند.

 

شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب و مسئولین ارتباطی سازنده و دوسویه داشته باشند

حسامی ، دبیر حزب اعتماد ملی استان همدان بیان کرد: ارتباط احزاب، شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب و مسئولین بایستی ارتباطی سازنده، دوسویه و در راستای اهداف تعریف شده در منافع عمومی باشد.

حسامی افزود: افزایش کارایی این ارتباط‌ها با نزدیکی هر چه بیشتر مسئولین و به طور خاص فرمانداری‌ شهرستان‌های استان با احزاب مشهود خواهد بود.

وی همچنین به نقش تاثیرگذار احزاب در انتخابات اشاره کرد و گفت: برگزاری انتخاباتی پرشور،  نشان از بلوغ سیاسی جامعه دارد.

چنگیزاصلانی ، دبیر خانه کارگر استان همدان  و دیگر عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان ضمن بیان دغدغه‌های کارگران و مشکلات معیشتی آن‌ها از پیش‌رو بودن هفته کارگر خبر داد و اظهار داشت:

امیدواریم که در سال رونق تولید، کارگران از حمایت‌هایی ملموس برخوردار شوند تا در جایگاه واقعی و تعریف شده خود قرار گیرند.

اصلانی ضمن بالیدن به شعار رونق تولید، از میدان دادن و ایجاد فضا به جهت فعالیت جوانان علاقمند در حوزه سیاست سخن گفت و اظهار داشت: به کارگیری جوانان در حوزه‌های متفاوت امور کشوردارای اهمیت است و این بکارگیری بایستی به انضمام شایستگی افراد باشد.

وی ضمن انتقاد از برخی از انتصابات در مدیریت شهری همدان بیان کرد: اگر پروژه‌ یا طرحی در راستای پیاده‌سازی قرار می‌گیرد، بهتر است این موضوع پیش از اجرا ‌اطلاع‌رسانی شود.

 

فراهم کردن افزایش کنش‌های مدنی و مشارکت سیاسی

ذلیخا کرمی ، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مهندسان ایران با اشاره به نقش فعالیت‌های جمعی، موارد ذیل را مطرح کرد:

  • فراهم کردن زمینه‌های لازم جهت گسترش و نهادینه‌سازی آزادی‌های اجتماعی، سیاسی
  • تبلیغ و ترویج در افزایش کنش‌های مدنی بر اساس قانون اساسی
  • فراهم کردن افزایش مشارکت سیاسی شهروندان و توجه ویژه به نقش احزاب ترویج فعالیت‌های جمعی، تسهیل صدور مجوز جهت برنامه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ...
  • تقویت مشارکت اجتماعی و اینکه توجه ویژه به رفاه اجتماعی، آرامش و حفظ جایگاه سالمندان می‌تواند زمینه‌ساز امید به آینده در منظر جوانان شود.

سمانه جهانگیری ، عضوی دیگر از شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان همدان  و دبیر جمعیت زنان مسلمان نو‌اندیش استان همدان  ضمن تبریک انتصاب فرماندار گفت:

امید است با حضور شما در این سمت شاهد تسریع در روند صدور مجوز و دعوت از سخرانان سیاسی در استان باشیم.

 

گفتگو، اصلی مهم و قابل تامل در ارتباط احزاب و دولت

مجید آسیابان ، دبیر حزب کارگزاران سازندگی استان همدان ضمن تقدیر از شهردار، استاندار و فرماندار به جهت کننترل بارش‌ها و سیلاب‌های اخیر در شهرو استان، عنوان کرد:

گفتگو، اصلی مهم و قابل تامل در ارتباط احزاب و دولت است که می تواند راه‌گشای حل مشکلات مطرح و جاری در کشور باشد و در این میان احزابِ توانمند می توانند دولت را در ترسیم سیاست هایش یاری رسانند.

رضایی ، دبیر مجمع فرهنگیان استان همدان ضمن اشاره به پیش‌رو بودن هفته معلم، اظهار داشت : پیگیری مطالبات و خواسته های معلمان با جدیت بیشتری همراه شود تا خبری خوش برای آن‌ها در هفته آتی باشد

.این عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان در ادامه با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی، تصریح کرد:

در تجمع‌های صنفی به جهت پیگیری سریع‌تر در رفع مشکلات که از سوی معلمان اتفاق می افتد بایستی از سوی مسئولان امر واکنشی همراه با پختگی، احترام متقابل و در راستای حفظِ شان معلمان باشد.

وی بیان کرد: معلمان در موقعیت‌های گوناگون مواضع خود را نسبت به رویدادهای کشور اعلام کرده‌اند از بحران سیل گرفته تا حمایت از سپاه پاسداران در مقابل آمریکا و در موضوعات دیگر.

ما در دفاع از میهنمان، در خط مقدم خواهیم بود و ما همه نیروهای انقلاب هستیم.

جواد گیاه‌شناس، دبیر حزب مردم‌سالاری استان همدان در شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان  گفت: مسئله انتخابات یک چالش جدی است که به امنیت ارتباطی مستقیم دارد.

گیاه‌شناس افزود: موضوع اصلی سال 1398، انتخابات و مشارکت مردم است که این مشارکت نقشی سازنده خواهد داشت.

این عضو  شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب استان در پایان تصریح کرد: اصلاح‌طلبان وظیفه خود می‌دانند که در افزایش مشارکت سیاسی مردم در انتخابات نقش موثر داشته باشند و در این راستا از فرمانداری انتظار می‌رود در کنترل و نظارت بر صندوق‌های رای و توزیع ‌آن‌ها در سطح شهرستان دقت لازم را به عمل آورد.