رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان از اسکان 85 هزار و 141 مسافر نوروزی در شهر همدان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سعید خوشبخت، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان اظهار داشت:

از 28 اسفندماه تا یازدهم فروردین ماه 1398، 85 هزار و 141 نفر در قالب 26 هزار و 462 خانوار در اماکن اقامتی همدان اسکان داده شده‌اند.

 26 هزار و 117 نفر در قالب هشت هزارو 386خانوار از 28 اسفند ماه 1397 تا یازدهم فروردین ماه از خدمات ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری همدان بهره مند شده اند.

اسکان 34 هزار و 454 نفر در فضاهای مرتبط با آموزش و پرورش

خوشبخت با بیان اینکه تاکنون 34 هزار و 454 نفر در قالب نه ‌هزار و 405 خانوار در کلاس‌ها و فضاهای مرتبط با آموزش و پرورش اسکان داده شده‌اند، عنوان کرد: آموزش و پرورش همدان آمادگی لازم را برای اسکان مسافران فرهنگی دارد و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی بیان کرد: تاکنون 10هزارو 582 نفر در قالب پنج هزارو 38 خانوار در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های همدان اسکان داده شده‌اند.

وی اظهار کرد: همچنین از 28 اسفند ماه تا یازدهم فروردین ماه 754 نفر در قالب 192 خانوار در باشگاه ورزشی سازمان فرهنگی، ورزشی و شهرداری همدان اسکان داده شده‌اند.

خوشبخت با بیان اینکه کلیه تمهیدات و ظرفیت های لازم برای اسکان اضطراری مسافران نوروزی پیش‌بینی شده است، گفت: واحد 137 شهراری همدان 24 ساعته در خدمت مسافرین و شهروندان می باشد و مسافرین می توانند در مواقع لازم با این واحد تماس و طرح موضوع نموده و ازامکانات و اطلاعات گسترده بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط آب و هوا و بارندگی مهمانپذیر سعادت نیز مسافرین را به صورت رایگان اسکان می دهد همچنین مجموعه ورزشی شهید مدنی این سازمان نیز پذیرای مسافرین و همچنین آن دسته از شهروندان که منزلشان دچار سیل شده است می باشد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت لازم برای اسکان مسافران در اماکن و سالن های ورزشی مسقف  نیز ایجاد شده است، گفت: ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری همدان سالن های ورزشی چون باشگاه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، سالن های ورزشی تختی، ابن سینا و فردوسی اداره کل ورزش و جوانان نیز برای نصب چادر توسط مسافران مشخص کرده است.