رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نهاوند از برگزاری ۸ نوروزگاه در شهرستان نهاوند طی ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نهاوند گفت: برگزاری ۸ نوروزگاه در شهرستان نهاوند طی ایام نوروز در نظر گرفته شد که تا امروز ۲ نوروزگاه باباقاسمو فارسبان هرکدام به ترتیب با ۲۰ و ۱۸ عنوان برنامه بومی و محلی برگزارشده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در برگزاری جشن‌های نوروزی سعی بر آن است تا ظرفیت‌های محلی هر منطقه از شهرستان برای علاقه‌مندان به نمایش گذاشته شود، گفت: شاهد حضور مسافران و گردشگران از استان‌های مرکزی، تهران، مازندران و گلستان در این نوروزگاه هابوده‌ایم.

استفاده از ظرفیت‌های شهرستان در نوروزگاه

رئیس اداره میراث فرهنگی نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند در سال گذشته با برگزاری ۶ نوروزگاه توانست جایگاه خوبی در کشور و استان همدان کسب کند و امسال هم در راستای اجرای هرچه بهتر این برنامه‌ها از همه ظرفیت‌های شهرستان استفاده‌ شد.

وی از مهم‌ترین آیتم‌های اجراشده در سراب فارسبان نهاوند را اسب سواری بانوی لر و تیراندازی بر روی اسب، نواختن ساز و آوازهای محلی، برگزاری نمایشگاه تولیدات محلی و صنایع‌دستی، طبخ آش محلی ورکواز با استفاده از گیاهان کوهی، مسابقات ورزشی همچون طناب‌کشی و غیره عنوان کرد و گفت: خروجی این جشنواره‌ها جلب رضایت مردم است که خوشبختانه محقق شده است.