نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد نوروز گاه‌ها از کارهای خوب میراث فرهنگی است چراکه همه مردم را در کنار یکدیگر جمع می‌کنند و موجب صله‌رحم نیز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حسن بهرام نیا در حاشیه جشن نوروزگاه سراب فارسبان نهاوند اظهار داشت: یکی از کارهای خوبی که در ایام نوروز در سراسر کشور در حال انجام است اجرا و برپایی نوروزگاه  متناسب با تاریخ، تمدن و فرهنگ اقوام و مناطق مختلف کشور است.

وی بابیان اینکه برگزاری جشن‌های نوروز گاهی باعث ایجاد شورونشاط اجتماعی، دورهمی و احیا آداب رسوم سنتی و گذشتگان می‌شود، گفت: ایجاد نوروزگاه‌ها از کارهای خوب میراث فرهنگی است چراکه همه مردم را در کنار یکدیگر جمع می‌کنند و موجب صله‌رحم نیز می‌شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهرستان نهاوند ظرفیت‌های بالقوه‌ای در بحث جذب توریست دارد چراکه دارای ۱۳ چشمه سراب جنگلی طبیعی است.

گاماسیاب و فارسبان نهاوند دارای کارکرد ملی و منطقه‌ای

وی با اشاره به اینکه سه سراب گیان، گاماسیاب و فارسبان نهاوند دارای کارکرد ملی و منطقه‌ای است چراکه سالانه پذیرای بسیاری از مسافران و گردشگران است، گفت: خوشبختانه طی سه سال اخیر در راستای ایجاد زیرساخت‌های روشنایی، سرویس بهداشتی و آلاچیق اقدامات خوب و مؤثری انجام‌شده است.

بهرام نیا با تأکید بر اینکه توسعه گردشگری منجر به توسعه اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه و شهرستان می‌شود، گفت: در حال حاضر همه مسئولین شهرستان و استان تمام توان خود را برای تحقق این مهم در شهرستان به کار گرفته‌اند.

وی با اشاره به موقعیت بکر سراب فارسبان گفت: سراب‌های شهرستان نهاوند با داشتن محیطی آرام ظرفیت میزبانی گردشگران به‌صورت شبانه‌روزی رادارند اما در این راستا خلأ مجتمع تفریحی و توریستی در کنار سراب‌ها وجود داشت که با پیگیری‌های صورت گرفته توسط سرمایه‌گذار ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ساخت مجتمع تفریحی و توریستی در کنار سراب فارسبان در نظر گرفته شد.

به این پروژه تاکنون ۴۰۰ میلیون تومان آن پرداخت‌شده و در حال حاضر دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و بنا به گفته سرمایه‌گذار تا ابتدای تابستان به بهره‌برداری خواهد رسید.

گردشگری درمانی

وی در ادامه با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت گردشگری درمانی، گفت: یکی از مسائل دیگری که می‌تواند در بحث جذب گردشگر مؤثر باشد ایجاد زیرساخت‌های درمانی است که در این راستا طی روزهای گذشته یک دستگاه آم. آر. آی بااعتبار ۱۲ میلیارد تومان وارد شهرستان نهاوند شده که همین می‌تواند زمینه گردشگری درمانی و توریستی را برای شهرستان نهاوند ایجاد کند.